Tapa vallas kiibistati 326 lemmiklooma28. ja 29. aprillil toimus Tapa vallas Jäneda külas, Lehtse alevikus ja Tapa linnas ulatuslik koerte ja kasside kiibistamine.

Registreerimine selleks kampaaniaks algas viis nädalat varem ja tähtajaks oli registreeritud 254 lemmiklooma. Kuna üritus oli väga populaarne, otsustati registreerimisaega pikendada ja ei saadetud kedagi ära, kes kohale tulid ja avaldasid soovi koerale või kassile kiipi panna. Sellist suurt aktsiooni on teinud vähesed omavalitsused.

Kuid sellist aktsiooni, et omavalitsus ei küsi oma maksumaksjatelt sentigi ja maksab veterinaararstile kinni kogu teenuse ning kannab lemmiklooma ja omaniku andmed tasuta lemmikloomaregistrisse, ei ole teadupärast Eestis veel juhtunud. Loomaomanikud, kelle koeral või kassil ei olnud passi ega ka vaktsineerimistunnistust pidid selle eest siiski ise maksma.

Samuti said kõik soovijad oma koeri ja kasse vaktsineerida. Kõik kellel oli mure oma looma tervise pärast, said nõu ja vajadusel ka oma muret kurta. Selle kampaania käigus said kiibi 326 koera ja kassi. Täpsemad andmed koerte ja kasside hulga kohta selgub 1-1,5 kuu pärast, kui kõik andmed saab registrisse kantud.

Suur tänu Joel ja Anu Jürissonile OÜ Jüripoja Tallidest, kes väga targalt, oskuslikult ja kiiresti suutsid vestelda inimestega, täita dokumentatsiooni ja samal ajal paigaldada kiipi ja vaktsineerida.'

Autor: Koit Kuusk, heakorraspetsialist


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.