Tartu loomade varjupaik sai annetajatelt 2682 eurot22. oktoobril sai Tartu loomade varjupaik kätte heade inimeste annetuse - 2682 eurot, vahendab Õhtuleht. "See on väga suur summa. Tõsiselt suur summa, mille üle me oleme väga õnnelikud," ütles varjupaiga perenaine Mairi Peiponen.

Tartu koduta loomade varjupaiga toetuseks koguti raha hiljuti Tallinnas toimunud heategevuslikul koertenäitusel BIG Match Show. Kokku koguti 2682 eurot, mis on näituse kaheksa-aastase ajaloo jooksul suurim kogutud summa. Annetustšekk anti varjupaigale üle täna.

Eesti Koeraomanike Seltsi esindaja Aet Prass ütles, et nii suurt rahalist annetust ei ole üks varjupaik kunagi varem saanud. "On küll olnud suurem summa, aga tookord läks see kahele varjupaigale," lausus ta.

"See on väga suur summa. Tõsiselt suur summa, mille üle me oleme väga õnnelikud," ütles Tartu koduta loomade varjupaiga perenaine Mairi Peiponen. Heade inimeste annetatud raha kavatseb varjupaik kasutada ümberkorraldustöödeks, mille abil parandatakse loomade elamistingimusi. „Näiteks koerad saavad endale aediku, kus neil on rohkem liikumisruumi."

BIG Match Show projektijuht Kerlin Kark usub, et loomasõprade annetatud rahasumma aitab kaasa Tartu varjupaika sattuvate ja seal elavate loomade heaolu parandamisele. "Usun, et heatahtlike inimeste ja ettevõtete abil kogutud rahasumma on Tartu varjupaigale suureks abiks ning tänu sellele saab nii mõnigi varjupaiga elanik omale paremad elamistingimused ning abi tervise parandamisel," rääkis Kark. "Kui loomad on hooldatud ja terved, on neil suurem lootus ka omale uus kodu ja peremees leida."

Tartu loomade varjupaigas on praegu 20 koera ja 84 kassi. Üle 90 protsendi varjupaiga koertest saavad endale uue kodu. "See on väga hea näitaja," sõnas Mairi Peiponen. Kassidest leiavad endale uue kodu umbes pooled. Viimati leidis endale uue kodu laupäeval üks pisike toakoer.

BIG Match Show on Baltikumi suurim iga-aastane heategevuslik koertenäitus. Selle eesmärk on juhtida tähelepanu kodutute loomade probleemile ja toetada loomade varjupaikasid. 2005. aastast on heategevusliku koertenäitusega Eesti varjupaikadele kogutud kokku 14 418 eurot.


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.