Tartu varjupaigakoerad saavad jooksuaediku
Praegu on Tartu loomade varjupaiga koerad õnnelikud üürikese jalutuskäigu üle rihma otsas, vahendab Tartu Postimees. Annetuste toel on varjupaik aga rajamas jooksuaedikut, kus koerad saavad ennast ülevoolavast energiast tühjaks laadida.

Jooksuaediku rajamiseks on AS K & H maastikuarhitekt-planeerija Karin Bachmann teinud varjupaigale tasuta projekti. Selle teostamiseks sai varjupaik annetuseks 72 000 krooni, millest iga kroon kogunes Pedigree ja Whiskasi toidupakkide müügist.

Varjupaiga asjaajaja Kirke Roosaare sõnul on selle raha eest juba tellitud kahe meetri kõrgune tara, mis hakkab 1700 ruutmeetri suurust jooksuplatsi kolmest küljest piirama. Neljandat külge piirab kogu varjupaiga territooriumi ümbritsev betoonmüür. Jooksuplats ise jääb väljapoole müüri, sissepääsu kõrvale.

 

Kelmikaid kurve


Kevadise heakorrakampaania ajal loodetakse ilmselt tudengite abiga jooksuplats ka prahist puhastada ja tasandada.

Karin Bachmanni sõnul tuleb platsilt eemaldada kõik sügavad augud ja teravad esemed, mis koeri vigastada võivad. Samas ei pea plats olema täiesti sile, vaid sinna võib tekitada väikesi künkaid ja orge.

Elvas palkmaju tootev RPM Grupp on omalt poolt annetanud palkmajadest üle jäävat puitu, sellest saab ehitada poome ja redeleid, millel koeri dresseerida. Roosaare nägemuses võikski jooksuplatsi kasutada ka mõni koertetreener, ent eelistatult nii, et ka varjupaiga enda koerad trenni pääseksid.

Varjupaigas vabatahtlikuna koeri jalutav Bachmann tõdes, et selline aedik on koertele hädavajalik. «Eriti nendele, kes on võremajas,» lisas ta, selgitades, et kuudikoerad saavad praegu ketis olles rohkemgi liikuda kui need, kes betoonpõrandal puuriboksides uusi omanikke ootavad.

«Koertel on praegu suhteliselt vähe võimalusi liikuda, et nende lihased kuutides ära ei känguks,» tõdes Roosaar ja ütles, et patt on küll seda tunnistada, aga veterinaarid arvavad, et hea toidu peal olevad varjupaigakoerad on praegu isegi liiga paksud, kuna ei saa korralikult liikuda.

 

Mitmekesi jooksma


Varjupaiga territooriumil koeri lahti lasta ei saa, kuna siis läheks ketis olevate koertega kakluseks. Aedikus võib aga korraga mitu omavahel hästi läbi saavat koera lahtiselt jooksma lasta, küll inimese valve all.

72 000 krooni eest saabki aedikule vaid 120 meetrit tara ümber osta. Lisaks tuleb tara alla valada ka vundament, et agarad kaevurid ennast jooksuplatsilt välja ei kaevaks. Ehitustööd loodab varjupaik ära teha omal jõul.

Jooksuaedik peab valmis saama hiljemalt tänavu sügiseks, kuna varjupaik peab annetusena saadud raha kulutamise kohta novembriks ka aruande esitama.


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.