Tartus püstitati mälestusmärk koer RikuleTartus toimunud Supilinna päevadel püstitati mälestusmärk legendaarsele koerale Rikule, kes sõbraliku ja truu koduvalvurina istus aastaid Tähtvere ja Marja tänava nurgal asuva maja veelaual, kirjutab Tartu Postimees

«Mõte Rikule mälestusmärk panna tekkis supilinlastel juba siis, kui kutsa veel elas,» rääkis Heiki Valk. Ta oli üks neist, kes aastatel 2002–2007 väikesest Rikust peaaegu iga päev Tähtvere tänaval mööda kõndis. «Vahepeal jäi asi soiku, aga siis mõtlesime, et kui nüüd ka ei pane, siis jääbki asi tegemata.» 

Riku oli Valgu sõnul väike must ja karvane koerake, kellest kujunes justkui püsivuse sümbol. «Kui sellest majast mööda kõndisid, oli Riku alati olemas. Vahel ta tegi mõne väikese ringkäigu ka, aga tavaliselt istus maja veelaual ning vaatas mööduvaid inimesi oma filosoofilise ilmega,» meenutas Valk sõbralikku kutsat.

Bareljeef tehti fotode järgi

Riku betoonbareljeefi autor on skulptor Taavi Tiidor, kelle sõnul oli töö üsna raske. «See oli suhteliselt keeruline. Just see fotode järgi modelleerimine, ilma et ma ise oleks seda koera näinud,» lausus Tiidor. Algul telliti mälestusmärk kujuna, töö käigus otsustati, et parem on ikkagi bareljeef, kuna see sobib linnapilti paremini.

Skulptori sõnul oli Riku tegelik nimi hoopis Richard, aga seda kasutas majarahvas vaid siis, kui koer pahandust tegi. Koera omaniku Tatjana Pihuse sõnade järgi lõpetas 16-aastase Riku elupäevad möödakihutanud auto.


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.