Arman
Septembri alguses kadunuks jäänud kaukaasia lambakoer Arman leiti esmaspäeval Rakvere laululava taga haigutavast umbes nelja-viie meetri sügavusest kaevust, looma tervis oli hea, vahendab Virumaa Teataja.

Mitme riigi meistriks pärjatud kaukaasia lambakoer Arman läks Rakveres kaduma 31. augustil. Murest murtud perenaine Sirje Veiman sõitis enda väitel pojaga lemmikut otsides maha ligi 3000 kilomeetrit, kuid otsing jäi tulutuks.

Kuu aja eest kaduma läinud kaukaasia lambakoera leidis Rakvere laululava taga trimmeriga niitnud Rakvere Linnahoolduse OÜ töötaja Jaanus. Koer oli kukkunud vanasse sügavasse paekividega vooderdatud kaevu, kust ta enam omal jõul välja ei saanud. Muru niitnud Jaanus kutsus kohale päästeteenistuse.

Olukorda hinnates arvasid päästjad, et koer võib olla kõrgelt kukkudes vigastada saanud. Päästeametnikud võtsid ühendust loomaarstiga, kes aga keeldus kohale tulemast, sest polnud teada, kes tasub visiiditasu.

Seejärel kutsuti sündmuspaika koerte varjupaiga esindaja ning ühiselt tõsteti loom kaevust välja.

Rakvere päästekomando meeskonnavanem Virgo Nurgamaa rääkis, et kõigepealt saadeti kaks meest kaevu koera juurde, seoti viimasele rihm ning voolik ümber ja seejärel vinnati loiult lamanud loom üles.

Hiljem tuvastati varjupaigas koera päritolu looma naha alla paigutatud kiibi abil ja anti neljajalgne õnnelikule omanikule üle. Koera läbi vaadanud arst pidas «kaukaaslase» tervist heaks.

Vangla või vabadus

Võistluskoer Armani perenaise Sirje Veimani arvates on loom viibinud enamiku kadunud oldud ajast kinnises ruumis vangistuses, kuid kaevus võis ta olla kõige rohkem ühe ööpäeva.

"Arman oli kohtumisel väga rõõmus. Ning tema terviselgi polnud väga viga," rõõmustab Veiman. "Loom tahtis väga-väga juua. Aga vett ei saanud palju anda, sest see oleks olnud ohtlik."

Perenaine kihutas lemmikuga kohe loomaarsti juurde, kes kuulsa neljajalgse tervise põhjalikult üle kontrollis.

Veidi vigastatud nina ja peaaegu täielikult puuduvad vurrud annavad Veimani hinnangul alust arvata, et loom on püüdnud koonuga togides vabadusse pääseda. Samuti on koera tagajalgade lihased väga nõrgaks jäänud, mis viitab vähesele liikumisele. Ka see, et käpaalused terved ja küüned kulumata olid, räägib selget keelt vangipõlvest.

Ehkki paks karvkate jätab mulje priskest isendist, on peni siiski väga kõhn, sest nagu Sirje Veiman ütles, koer võõraste käest toitu vastu ei võta.

Praeguseks olevat Arman kenasti kosunud. "Praegu tunneme ennast juba päris hästi. Eks me natuke kõhnakesed oleme, aga sööme hästi," hõiskab naine õnnelikult.

Kellele kuulub «must auk»?


Perenaine rääkis, et kaev, kust koer välja tõsteti, on täiesti katmata ja tähistamata, territoorium piiramata. Kaevus turritava roostes toru ots on kõveraks väänatud, mis pisut leevendab tõsiselt eluohtlikku olukorda.

«Uskumatu, et mõni inimene sinna seni sisse kukkunud pole,» avaldas Veiman imestust ning lisas, et linnavalitsust on objektist informeeritud, kuid veel kolmapäeva õhtul oli kaevu ümbruses olukord muutusteta.

Rakvere linnavalitsuse maakorraldaja Inge Kuhi ütles, et kaev asub Tõusu tn 4/6 kinnistul, mis on viie omanikuga eramaa. Kuhi lausus, et ta on valitsevast olukorrast informeerinud linnavalitsuse järelevalveinspektorit Meelis Salmi, kes vastavalt oludele asjaga edasi tegeleb.

Linnahoolduse OÜ tegevjuhi Riho Seikeli andmetel on kinnistuomanikud juba pöördunud ettevõtte poole ning tellinud kaevu kinnikatmise teenuse. Ohtliku objektiga asutakse tegelema lähiajal.

Samal teemal:
 Tšempionkoer varastati ära?
Jalutama läinud võistluskoera püüti hiljem maha müüa
Rakveres varastatakse tõukoeri
Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #4 . 2008-10-12 03:37
Tore et koer koju sai!
 
 
0 #3 tsitaat 2008-10-04 05:25
Ühelgi arstil pole kohustust looma tasuta ravida, hindab Tallinna loomakiirabi tohter Valdeko Paavel kolleegi külmust. Lisades, et loomarsti visiit on töö nagu iga teinegi. Paaveli arvates oleks leitud koera pidanud vaatama minema loomavarjupaiga tohter.
 
 
0 #2 vot 2008-10-03 23:16
Selles kandis vist palju loomaarste pole. Seega kes kohalikku arst teab, see oskab aimata.
Aga arusaadav, loomaarst on ka inimene. Kohaliku omavalitsuse viga et pole asju reguleerinud ja koostöö suhteid teinud.
 
 
0 #1 wtf 2008-10-03 18:52
Huvitav mis selle kohale tulemast keeldunud veterinaari nimi on?
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.