Tiibeti mastifidTallinna lähedal Lagedi alevikus elav viiendas klassis õppiv Rasmus mängis laupäeval kella 18 ajal sõpradega jalgratastel kulli. Teised silmist kaotanud Rasmus keeras Betooni tänavalt Jaama tänavale, kurvi ääristanud kuuseheki varjust ei märganud ta, et samal ajal väljus oma koduaiast Urve, rihma otsas tiibeti mastifid.

"Tahtsin koertest suure ringiga mööda sõita, aga nad tulid ratta juurde ja üks hammustas mind jalalabast.

See jäi terveks, aga siis hammustasid õlga ja ma kukkusin," meenutab Rasmus. Koerapidaja väidab, et süüdi oli rattaga hooletult kihutades koerarihmadesse takerdunud poiss, vahendab SLÕhtuleht.

"Valus oli küll, aga teadvust ma ei kaotanud," meenutab vapper Rasmus hetki pärast koerte rünnakut.

Ohver: koeraomanik seisis kõrval

Nõnda kõrgele ulatanud karupoja mõõtu koer seetõttu, et hüppas poisile peale. "Neli olid rihma otsas, kolm lahti. See tädi lasi rihma ka lahti ja kõik tormasid minu poole," kinnitab poiss.

Ta ei oska öelda, mitu looma teda hammustas, sest tundis ainult valu ja oli segaduses. Rasmus väidab, et Urve ei aidanud teda üldse, seisis kõrval ja vaatas. Kuna sellel teelõigul on liiklus üsna tihe, peatus koerte küüsi sattunud poisi kõrval kohe üks auto. "Seal oli medõde ka, andis mulle plaastreid," räägib abi eest tänulik Rasmus. Just see seltskond peletas koerad eemale ja kutsus kohale kiirabi ja politsei.

Rasmus mäletab, et Urve lihtsalt seisis, korra pakkus küll valuvaigistit, aga siis hakkas end õigustama, et koerad polevat milleski süüdi.

"Mulle poeg helistas. Ta on hästi rahulik laps, lihtsalt teataski, et nüüd on nii," räägib Rasmuse ema Ulvi. Õnneks pureda saanud lapse telefon töötas, kuid sellestki olid mastifi hambad üle käinud. Rasmus hoidis mobiili taskus, just seda kohta hammustas üks koertest. Rasmus näitab mobiili, millel hambajäljed ja ekraan mõranenud.

Haiglas tuvastati Rasmuse paremal reiel kaks viiesentimeetrist rebimishaava, vasakul kahesentimeetrine haav, paremal käel neljasentimeetrine haav ja üks pisem haav. Mitu haava vajasid õmblemist. Lisaks sellele on kehal palju sinikaid. Arstid lubasid talle, et vigastused paranevad ja suuri arme ei jää.

Koeraomanik: ma ei kasvata loomi tapjateks

Eile hommikul tegi Rasmuse ema politseile avalduse. Koeraomanik ei hoolitsenud, et tänaval liiklejatel oleks ohutu – kortel polnud isegi suukorvi. Rasmuse perekond loodab, et Urve saab karistuse.

"Mina ei teinud midagi valesti," ütleb 25 aastat Lagedil elanud ja juba 15 aastat tiibeti mastifeid kasvatav Urve. Loomad, kes võitnud mitmel võistlusel auhindu, on Urve sõnul peaaegu alati rahumeelsed, kui keegi neid ärritab, ei saa ta midagi teha. "Panin laupäeval kolmele koerale rihma kaela. Läksime üle tee, et põllulapile jalutama minna, kuid siis tuli nurga tagant see poiss ja sihtis rattaga täpselt rihmadesse," väidab Urve ja kinnitab, et tal polnud üksinda rammu koeri tagasi hoida. Samas lükkab ta ümber Rasmuse väite, et seitse koera lapse kallale tormas.

Urve sõnul loomad ärritusid, pidasid poissi vaenulikuks ja sestap kihvad käiku lasidki. "Mul on kahju. Oli lausa paha olla. Kui ema pärast sinna tuli, siis vabandasin, aga too hakkas väitma, et siin ei saa midagi andestada," räägib Urve. Ta tunnistab, et kiirabile helistasid tõesti möödasõitnud inimesed, ise olnud ta šokis ega jõudnud nõnda kiiresti numbrit valida. "Ma armastan oma loomi. Ma ei kasvata neid tapjateks," ütleb Urve. Ta avas koduvärava ja lasi ühe mastifi välja. "Ei hammusta ju," sõnab Urve, kui koer fotograafi ja ajakirjanikku ettevaatlikult nuusutas ja seejärel eemale tõmbus.

"Mina ei karda midagi. Tahavad, kaevaku kuhu iganes," ütleb Urve.

Tema sõnul provotseerivat lapsed koerte käitumist sellegagi, et tihtipeale kogunetakse Betooni ja Jaama tänavanurka, kus õhtuti annab valgust tänavalatern. Seal juuakse ja loobitakse pudelid aeda, kus liiguvad Urve seitse mastifit. "See poiss (Rasmus) ei ole sellega seotud, kuidas arusaadav, et koerad näevad igas asjas ohtu."

Rasmuse ema sõnul räägivad Lagedi elanikud pidevalt, et kardavad, et Urve ässitab koerad neile kallale. "See ajab naerma. Mina ei aja neid kellelegi kallale. Jalutan ka maja vastas oleval põllul. Inimesed olgu ise ettevaatlikumad," sõnab Urve.

Rasmusele öeldi, et ta pääseb koju neljapäeval. Praegu teeb poisile enim haiget õlg, seda põrutas ta rattaga teele prantsatades. "Ei ole hullu," üritab poiss positiivne olla.

Laupäevase juhtumi kohta on algatatud väärteomenetlus loomapidamiseeskirja sätte alusel, ütles Põhja prefektuuri pressiesindaja Postimees.ee'le.

Rasmuse sõnul kargasid talle kallale seitse koera. Praegu viibib poiss Tallinna lastehaiglas, tema keha katavad rebimishaavad ja sinikad. Koeraomanik Urve väitis SL Õhtulehele, et tema polnud juhtunus süüdi, poiss põrutanud ise hooletusest rattaga koerte jalutusrihmadesse.Allikas: SLÕhtuleht
Reporter.ee videot saab vaadata siit.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.