Ole inimene

Aastat viis tagasi oli küllaltki harv nähtus kohata Eesti pressis viiteid lemmikloomade teema käsitlemisele. Kohalikud omavalitsused suhtusid koduloomade halva kohtlemise ja hülgamise probleemi tõrksalt ning selle muutmiseks oli tarvis välismaiste loomakaitsjate sekkumist.


Tänaseks on olukord paljuski teine. Omavalitsused jagunevad kaheks - ühed pingutavad ja vahel pingutavad isegi üle; teised aga otsivad põhjuseid (pole raha, pole inimesi, ei oska jne.), miks olukorda parandada ei suudeta. Et saaksime olukorraga kogu riigis rahul olla, on oluline saada kõik omavalitsused ühtselt heale tasemele.


3. septembril toimub Tallinnas Susi hotellis lemmiklooma teemaline eriseminar, kus räägitakse headest ja halbadest kogemustest loomade pidamisel linnaruumis. Jagatakse hüva nõu kuidas saavutada olukord, kus igas maakonnas oleks varjupaik, mida on võimalik ära teha elanike suhtumise muutmiseks ja kuidas saavutada ametkondade vahelised sõprussidemed, mille üle saab ka aastate pärast uhke olla Seminaril tutvustatakse ka tuleva aasta esimesest päevast jõustuvat uut lemmikloomade pidamise nõudeid käsitlevat määrust, mis määrab mitmed loomapidamise nõuded numbrilise täpsusega.


Tallinn korraldab sel aastal esimese mastaapse lemmikloomakuu, mille mõjud jõuavad läbi meedia kindlasti kõikjale üle riigi.  Lisaks mahukale lähenemisele loomaomanikele, soovime luua sünergia omavalitsuste, riigiasutuste ja loomaarstide ning varjupaikadega.


Linnade kasvust tingituna oleme tunginud põlistele metsloomadega asustatud aladele, mistõttu on metsloomad linnaruumis tavaliseks saamas.  Sarnane on olukord lindudega.  Haruldane pole olukord, kus asulate haljasaladel peremehetsevad arvukad linnukolooniad häirides elanike rahu ja rünnates möödujaid. 


Seminar korraldatakse Tallinna Keskkonnaameti lemmikloomakuu raames.  Lisainfo seminari kohta ja registreerimine http://www.eku.ee/   


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 fic 2008-09-07 22:27
Hea idee ja usun et lemmikloomakuu harib paljusid inimesi.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.