Tüdruk avastas heasse perre antud kutsikad müügiportaalistTõenäoliselt Narvas elav vene keelt kõnelev naine otsib ajalehtedest kutsikate äraandmiskuulutusi ning olles need ilma rahata kätte saanud, müüb koerahakatised hiljem tuhandete kroonide eest maha, kirjutab Maaleht. Saaremaal elav neiu Iiri kuulutas lehes ja soov.ee portaalis, et soovib ära anda 2 segaverelise koera kutsikat. „Kuulutuse peale helistas mulle üks venelanna Narvast,“ rääkis tüdruk. „Kutsikate huviline sai kõikvõimalikku informatsiooni kutsikate kohta, ta oli ülisõbralik ja tohutult vaimustuses. Ütles, et tahaks mõlemat kutsikat võtta, ühe endale ja teise emale. Ja et ta lapsed nii väga tahavad koera.“ Kuna ostja tundus kutsikate peremeheks sobiv, lepiti kokku, et Iiri viib kutsikad 13. märtsil Saaremaalt Tallinna. Kutsikate üleandmine ja uue omaniku käitumine tundus aga kummaline ja Iiri otsustas põhjalikumalt venelanna tausta uurida.

Ostja e-maili aadressi googeldades leidis kutsikad ära andnud neiu suurel  hulgal erinevaid eesti, vene ja soome veebisaite, kuhu venelanna oli üles pannud koerte müümise kuulutusi: kokkerspanjelid, prantsuse ja inglise buldogid, šnautserid, chihuahuad …. Kõik paberiteta ja paari tuhande krooni eest

Erinevates kuulutustes oli ta oma nimeks märkinud Marina, Liza või Julija. Telefoninumbreid oli kasutusel samuti kolm erinevat. E-postiaadress oli kõikjal sama — See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. . Lehel www.okidoki.ee kuulutas naine, et ostab 100 krooni eest väikeste koerte kutsikaid.

„Kõige räigem šokk tabas mind siis, kui avastasin selle, mida olin kartnud. Soome saitidel www.doska.fi ja www.suomi24.fi müüb ta minu koera kahte kutsikat. Hinnaks on märgitud 350 eurot.“ Kuulutuse juures on www.soov.ee-st näpatud Iiri tehtud pildid kutsikatest ning pildid kahest täiesti suvalisest koerast, keda Marina-Liza-Julija väidab olevat kutsikate vanemad.

Pikem jutt ilmus ajalehes Maaleht .
Tagasi

Kommentaarid 

 
+1 #2 Koerakodu 2010-04-07 17:02
Aga kas kõige lõpuks polegi peamine, et need kutsikad korraliku kodu saavad. Kes ikka 350 euroga koera ostab (nagu ma aru saan ongi see paberiteta koerte hinnaks), see kindlasti hästi oma vara eest edaspidi ka hoolt kannab. Ja kui selline koerte müük välismaale on Marina-Liza-Julija sissetuleku allikas, siis tahaks loota ja arvata, et küllap ta seni ka kutsikaid hästi hooldab, kuni need ära ostetakse. Iirile soovitaks aga oma emane koer ära steriliseerida, siis ei ole edaspidi vaja sellist muret läbi elada.
 
 
0 #1 koeranunnutaja 2010-03-31 02:51
ma lugesin küll ainult algust aga juba sain ma aru et sellel inimesel pole vist kõäik kruvid korralikult kinni.minule jääks küll selline tegu südamele kripeldama.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.