Kolmapäeval, 26. novembril algab Varjupaikade MTÜ eestvedamisel portaalis Osta.ee heategev kunstioksjon „Kogukond varjupaiga heaks", mille eemärk on tõmmata tähelepanu loomade varjupaikade tegevusele ning koguda vahendeid, et tasuda kodu kaotanud loomade ravikulude eest ning anda neile uus võimalus.

Oksjonile on kinkinud oma tööd Marju Bormeister, Kadi Kurema, Toomas Kuusing, Navitrolla, Olja Raag, Aleksandra Milenina, Anastasia Lvova, Jane Tiidelepp, Vello Kivi, Liis Koger, Helle Lõhmus, Siimon Talviste, Triin Marts, Helen Bunder, Maria Evestus, Tatjana Kutsjuba.

Varjupaikade MTÜ turundusjuhi Mari Hagi sõnul on kunstiinimeste tahe märgata endast nõrgemaid, kes ennast ise aidata ei suuda, ülimalt hingeminev. ”Ainult üldsuse abil saame hoolitseda kodutute loomade eest, kes ei ole ise oma saatust valinud, vaid inimeste poolt sellisesse olukorda pandud”.

Ostu-müügiportaali Osta.ee juhi Toomas R. Raisti kinnitusel on portaal aidanud korraldada mitmeid heategevuslikke oksjone. "Esimest korda saame aidata kodutute loomade varjupaiku. Osta.ee kaudu saavad kõik kasutajad annetada varjupaigale igapäevaselt, aga ma isiklikult olen rõõmus selle üle, et ka tuntud kunstnikud on leidnud võimaluse aidata neljajalgseid sõpru."

Oksjon toimub 26.novembrist kuni 10. detsembrini aadressil https://www.osta.ee/varjupaik. Kunstitööde müügitulu kasutamisega hoitakse huvilisi kursis Varjupaikade MTÜ Facebooki lehe vahendusel.

Osta.ee on oksjonite ja ostu-müügikeskkond internetis, millel on üle 270 000 registreeritud ning autenditud kasutaja ning 600 000 eri külastajat iga kuu. Keskkonnas tehakse iga kuu keskmiselt 1,5 miljoni euro väärtuses tehinguid ning ta on suurim oksjonite ja e-kaubanduse ettevõte Eestis. Osta.ee kuulub koos kinnisvaraportaaliga KV.ee ettevõttele Allegro Baltics.

Varjupaikade MTÜ on lepingupartneriks üle 70 kohaliku omavalitsuse Pärnu, Viljandi, Valga, Virumaa ja Võru piirkonnas. Aastas pakutakse ajutist või pikemaajalist peavarju umbes 3000 loomale. Lisaks uute kodude leidmisele tegeletakse koolitus- ja teavitustööga oma kogukonnas. Seda kõike saab teha tänu toetajatele ja annetajatele, sest ainult annetuste abil on võimalik katta suuri raviarveid, koolitada ja hoida loomi varjupaigas üle seaduses ettenähtud 14 päeva.

(Fotol: Helen Bunderi poolt oksjonile annetatud maal Nägemus, 2013, õli, lõuend 80 x 60)

 


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.