USA loomakaitsjad pettusid president Obama koeravalikus

Eile avaldasid USA loomapäästjad nördimust president Barack Obama ja tema pere otsuse üle valida perelemmikuks Texase koerakasvatajalt saadud puhtatõuline koer selle asemel, et võtta koer mõnest varjupaigast, vahendab Reuters.

6-kuune portugali veekoer Bo, tagastati eelmise omaniku poolt kasvatajale. Täna kolib Bo aga Valgesse Majja.
Portugali veekoer sobis Obamadele seetõttu, et tegemist on allergikutele sobiva koeratõuga. Malia Obama nimelt on allergiline.

"Arvan et kõik me lootsime, et nad võtavad koera varjupaigast," ütles New Yorgi loomakaitsja Steve Gruber.
 "Tema valik kasvataja kasuks oli meie jaoks pettumus. Varjupaigast koera võtmine oleks Ameerika rahvale tõeliselt positiivse sõnumi saatnud."

Brooklynis koerte päästmisega tegelev Antonia Kwalick märkis, et sarnase koera oleks president leidnud kas või internetist. Presidendile soovitati  Washingtoni lähedal Arlingtonis elavat pruunisilmsest  Pepperit, keda varjupaiga kodulehekülg reklaamib kui armsat koera, kes suhtub ka lastesse hästi. Pepper on välimuselt portugali veekoerale küllaltki sarnane.

USA loomakaitsjad pettusid president Obama koeravalikus

Ameerika Portugali Veekoerte Klubi esimees Stuart Freeman ütleb, et varjupaikades on portugali veekoeri õnneks vähe, kuna üldjuhul võtavad koerakasvatajad oma kasvandikud tagasi, kui nende omanik koera kasvatamisega hakkama ei saa.

Blogosfäärides on arvamusi seinast seina - osad inimesed on pettunud, et president koera varjupaigast ei võtnud, teiste arvates aga käitus president positiivselt, kuna Bo näol on tegemist nö teise ringi koeraga. Samuti ei pruugi rescue-koer sobida perre esimeseks lemmikuks, kuna koerapidamise kogemused veel puuduvad.

Obamad on lubanud, et teevad lähiajal mõnele loomade varjupaigale annetuse.

Fotod: Reuters
{mosframe http://video.reporter.ee/iframe2.php?pid=123964294056&id=75947,100%,400}

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 koeraomanik 2009-04-15 00:24
Tore kohe elada Eestimaal, kus loomakaitsjad selliste lollakate avaldustega ei esine :-)
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.