Uskumatu - Mädasoo talu peremees võttis uue koera
Loomapidamise eest Eestis esmakordselt reaalse vanglakaristuse saanud mees on võtnud uue koera, kuigi kohtuotsusega keelati tal loomapidamine neljaks aastaks.

Eelmise aasta suvel leidis Harjumaal Anija vallas Mädasoo talus aset jõhker loomapiinamise juhtum. Taluperemees Fridel Vilbiks käskis oma sulasel Aleksandril koera maha lüüa, vahendab ERR Uudised. 15. juunil 2008 palus taluperemees Fridel Vilbiks sulasel koera Bämbi kuuri külge siduda, et sulane saaks koeral kirvega pea maha raiuda. Vaatamata rängale löögile õnnestus koeral lahti rabelda ja metsa pakku joosta. Pärast  mitmetunnist redutamist roomas truu koer tagasi koju, kus ta pääses ainult tänu külarahva hoolivusele, kes verist koera kraavis roomamas oli näinud.

Vilbriks ei tee saladust, et on ka ise varem loomadest lahti saanud. Näiteks ühe oma koertest oli ta unetablettidega ära mürgitanud: „Hukkasin koera unetablettidega," meenutas Vilbiks.

Vilbiks kinnitas, et tema käskis sulasel üksnes koera hukata ning andis sulasele selleks unetabletid. Koerapidamist ta eitas, öeldes, et uus koer on vägisi tema juurde tallu toodud.

Riigikohus Vilbiksi kassatsioonkaebust menetlusse ei võtnud. kohtuotsus on jõustunud ning Vilbiksit ootab neljakuuline vanglakaristus, millest ta lähiajal peab ühe kuu reaalselt ära istuma.

Loomakaitse Seltsi esindaja Heiki Valner ei usu, et karistus Vilbiksit muudab. Ta küsib, miks loomapidamise õigust üldse ära võtta, kui seda keegi ei kontrolli.

"Seal Mädasoo talus oli loomade tapmisel ja julmal kohtlemisel tegelikult küllaltki pikk traditsioon," ütles Valner. "Me ei räägi mitte esimesest koerast, kes nüüd tänu külaelanike abile ja tähelepanule pääses." Tema sõnul on talus piinaval viisil tapetud mitu koera, sest peremees ei ole ühegagi neist rahule jäänud. Loomakaitsjad uurivad, kuidas loomapidamisõigustest kohtus neljaks aastaks ilma jäänud Vilbriks taas koera peab.

Sarnaseid piinamisi üle elanud koeri jõuab Tallinna loomade varjupaika iga kuu üks või kaks.

Vaata videot!

Samal teemal:
Mädasoo talus süüakse koeri? (video)
Taluperemees ja sulane mõisteti koera hukkamise katse eest vangi (video)
Peremees ja sulane lähevad koeratapu üritamise eest kohtu alla
Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #6 Airdog 2009-09-07 00:19
Huvitav kuidas see uus koer tal elab?
 
 
0 #5 GreteLaidi 2009-09-06 14:39
Apiii, kui jube inimene. JUBE! :cry::sad:
 
 
0 #4 ..... 2009-09-05 13:43
täiesti kohutav inimene, miks nad lasevad sellel inimesel üldse koera hooldus õigused tagasi 4a, pärast???? selle mehele oleks õige karistus olnud eluaegne vangistus!! inimesed teil oleks aeg hakata koeri kohtlema nagu inimesi mitte nagu oma orjasid!!!!!!!! !
 
 
0 #3 vihane 2009-09-05 01:07
ma ei saa aru kuidas sellisel inimesel veel lubadakse ülde koera omada , tal peaks eluaegne loomakeelt olema
 
 
0 #2 inna seinre 2009-09-01 12:58
Mädasoo talu peremehel ei ole näos intellekti mitte ühte varjundit,hirms am oli veel see sulane.kuidas seda looma sealt nüüd ära küll võtta,kui talle ei loe ükski seadus ja kedagi ei huvita,mis saab edasi.Eks nad seal väärastunud on.sellisekl ei käitu terve mõistusega inimene vaid värdjas.
 
 
0 #1 kiku20 2009-08-31 23:43
Lihtsalt jube:sad:
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.