Active ImageKoerad on arvatavasti palju targemad kui enamus inimesi arvab, väidetakse värskes uurimuses.
Uurimistöö autorid on veendunud, et koerad oskavad loendada ning püüavad haukumise kõrguse ja intervallidega erinevaid sõnumeid edastada.

“Biheivioristid arvasid varemalt, et haukumise ainus eesmärk on tähelepanu saada. Uus uurimus aga viitab, et igal koeral on iseloomulikud haukumisviisid...
Inglismaa lõunaranniku lähedal jahilt merre kukkunud noor must labradori retriiver läbis parvlaevade, naftatankerite ja purjekate eest põigeldes 16 kilomeetrit ja ujuski eluga kaldale.
Kaheaastase Toddi kuuetunnine meremaraton üllatas koeraeksperte ja vaimustas tema omanikku.

“Nii kaugele ujuda on uskumatu, eriti meres. See avaldas mulle tõsiselt muljet,” teatas Freda Scott-Park Briti...
Portugali põhjaosas Sobrado külas elav koer võib oma vagadusega anda eeskuju paljudele usklikele: Preta-nimeline emane koer jalutab igal pühapäeval 26 kilomeetrit, et osaleda naaberkülas jumalateenistusel. Koer on käinud Ermesinde kirikus juba kolm aastat, teatas ajaleht Correio da Mancha.


Endine hulkur võtab kirikus koha sisse altari kõrval, ning kui kogudus tõuseb seisma või...
Moskva veterinaariakeskuse arstidel õnnestus elusana kätte saada hamster, kelle oli alla neelanud suur koer.
Ajaleht Moskovski Komsomolets kirjutas laupäeval, et hamstrit nimega Paksuke pidas koos koeraga oma korteris üks Moskva perekond.


Paksuke elas alati puuris, kuid ükskord otsustas väike peretütar ta jalutama lasta. Koer hakkas hamstriga mängima ja neelas selle ilmselt kogemata...