Kosmosekoer Laika suri mõne tunnigaEsimene Maa orbiidile saadetud elusolend koer Laika ei elanud sugugi nii kaua, kui nõukogude ametnikud ligi pool sajandit on kinnitanud.

Nõukogude ametnikud kinnitasid maailmale, et 1957. aasta novembris Sputnik 2 pardal kosmosesse lennanud koer suri valutult nädal pärast lennu algust, uued andmed aga näitavad, et loom suri ülekuumenemise ja paanika tõttu kõigest paar tundi pärast...
Active ImageKoerad on arvatavasti palju targemad kui enamus inimesi arvab, väidetakse värskes uurimuses.
Uurimistöö autorid on veendunud, et koerad oskavad loendada ning püüavad haukumise kõrguse ja intervallidega erinevaid sõnumeid edastada.

“Biheivioristid arvasid varemalt, et haukumise ainus eesmärk on tähelepanu saada. Uus uurimus aga viitab, et igal koeral on iseloomulikud haukumisviisid...
Inglismaa lõunaranniku lähedal jahilt merre kukkunud noor must labradori retriiver läbis parvlaevade, naftatankerite ja purjekate eest põigeldes 16 kilomeetrit ja ujuski eluga kaldale.
Kaheaastase Toddi kuuetunnine meremaraton üllatas koeraeksperte ja vaimustas tema omanikku.

“Nii kaugele ujuda on uskumatu, eriti meres. See avaldas mulle tõsiselt muljet,” teatas Freda Scott-Park Briti...
Portugali põhjaosas Sobrado külas elav koer võib oma vagadusega anda eeskuju paljudele usklikele: Preta-nimeline emane koer jalutab igal pühapäeval 26 kilomeetrit, et osaleda naaberkülas jumalateenistusel. Koer on käinud Ermesinde kirikus juba kolm aastat, teatas ajaleht Correio da Mancha.


Endine hulkur võtab kirikus koha sisse altari kõrval, ning kui kogudus tõuseb seisma või...