Uus kirbu- ja puugivastane ravim tulekul
Ameerika teadlased on välja töötanud ravimi, mis hoiab kirbud ja puugid koertest ning kassidest täiesti eemale. Tegemist on tabletiga, mida manustatakse suu kaudu üks kord kuus, kirjutab Maaleht.

Kuigi müügil on mitmeid kirbu ja puugivastaseid pulbreid, pihustatavaid ja nahale kantavaid (toopilisi) ravimeid, leidsid Merck Laborite töötajad, et tabletid on vajalikud, kuna paljud lemmikloomaomanikud eelistavad just sellist ravimvormi, kirjutab Science Daily.
Suu kaudu manustatav ravim mõjub üle kogu looma organismi, seda ei pese maha vihma- ega vannivesi ning see ei kandu üle loomaga kokku puutuvale inimestele. Üks kirbutablett on küll ka praegu lemmikloomade tarbeks olemas, kuid sel pole toimet puukidele.

Katsed näitasid, et ühekordne annus uut ravimi annab kirpude ja puukide suhtes ühe kuu jooksul 100%-lise kaitse. Mingeid toksilisi toimeid ei täheldatud.

Uue ravimi toimeaine avastati seentest, millel on potentsiaali saada teerajajaks uude ajastusse võitluses lemmikloomade ökoparasiitidega.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.