Uuringud on näidanud , et geeniteraapia parandab vähihaigetel ja aneemia diagnoosiga koertel elukvaliteeti ja ellujäämis võimalusi. Teadlased loodavad, et samalaadne geeniteraapia ravimeetod võib aidata ka inimesi, ütles  ScienceDaily.

"Meie petame ära need rakud , mis tegelevad  hormoonide tootmisega lihase kasvuks ja sünteesiks. Tulemusena paranevad lihastugevus ja leevenduvad  vähihaigusest tekkinud tüsistused - nõrkus, kaalulangus  ja aneemia,“ väitis VGX Pharmaceuticals uuringu juht professor Draghia-Akli. Teadlased katsetasid uut teraapiat 55 vähiravi saaval koeral...

Kolm kuud peale süsti reageeris 54 % koertest geeniteraapiale postiivselt. Samuti tõusis koerte elukvaliteet  ja söögiisu. Vähenesid  kemoteraapiaga kaasnevad kõrvaltoimed nagu oksendamine ja kõhulahtisus.VGX Animal Health Inc. kavatseb edasi arendada geeniteraapiat kassidel  ja koertel ning loodetavasti annab Ameerika toidu-ja ravimiamet loa (FDA) ootavad nad Ameerika toidu ja ravimiametilt luba  aidata tulemusrikka geeniraviga vähihaigeid inimesi.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.