Küsimus:

Tere!

Koer Jaapani Chin 3a.

Sügisest tekkis ühes ninasõõrmes tugev vahutav nohu, lakub tihti nina ja hõõrub seda silmade ning nina vahelist sügavat lohku vastu lauaplaati. Vahepeal toas seda vahtu pole, kuid nina löriseb vedelikust. Näha, et vahel meeletult sügeleb see ninapealne osa. Olen sealt puhastanud, järelikult mustusest pole. See krooksumine ehk sissepoolne aevastus ka vahel, kuid sel tõul esineb teistelgi.

Saba pealt, pigem reite külgedelt näksib, näha, et sügeleb. See juba ammusest ajast, pigem sügeleb nüüd rohkem. Natuke nagu kõõmane või olen ise harjaga tekitanud. Nagu oleks see kammimine valus. Nüüd tekkisid igasugused punakad laigud ja täpid kõhu alla, mis aeg-ajalt mõneks päevaks kaovad. See Humidermiga pihustamine pole lahendus mis üks loomaarst soovitas kuiva naha puhul. Lestaliste ühe kaapega test ei näita ju ka midagi, mis tookord tehti ning üks tablett ka. Ussid pole, on saanud rohte. ja pärakupaunadega sain justkui asja korda. Nendest vist pole.

Kuu aega tagasi oli kastreerimine, nüüd 2 x pissinud sisse, mida pole olnud ennem. Jalutuskäigud pole lühiajalised. Oli peitmunandilisus ja lõiguti 3st kohast lahti. Tean, et see nüüd uus probleem ilmselt. See selleks.

Palun aidake selle nohu ja allergia puhul. Mitmest kohast on justkui lahti tahetud minust saada. Kirjutatakse vedelikke, toite jne ning tagasi ei kutsuta. Soovitage kuhu pöörduda.

Lugupidamisega kasutaja Jossi

Vastus:

Tere,

Siin võib olla tegemist kahe erineva probleemiga. Koertel on allergilist nohu üliharva ja siis peaks nõret tulema mõlemast ninasõõrmest. Kui probleem on ainult ühes, siis on pigem tegemist mingi lokaalse probleemiga.

Ninaõõne vaatlust (skopeerimist) teeb kindlasti dr. Merit Villemson-Kavak Viljandi Männimäe kliinikust. Tasuks temaga konsulteerida. Ilmselt tehakse ka mõnes teises kliinikus, aga tean, et neil on sellise suurusega skoop, millega on kasside ninaõõnt vaadatud.
Üleüldine sügelus võib viidata allergiale (toiduallergia või tolmuallergia/atoopia). Parasiiditõrje on tehtud nagu krjast aru sain. Selliste probleemidega tegelevad süvendatult Tallinnas dr.Belova (Billy LK) ja dr. Zaitseva (Tiina Toometi Kliinik); Tartus dr. Kulasalu (Maaülikooli loomakliinik). Kui olete juba mitmes kohas käinud, siis tasuks spetsialisti juurde minna.

Nüüd on küsimus selles, kumb probleem on hetkel aktuaalsem, sest eriarstid asuvad kahjuks erinevates linnades või siis pöörduda Maaülikooli, sest seal on ilmselt võimalik ka ninaõõnt skopeerida.

Lugupidamisega
loomaarst Tiina Toomet

 

 

 

 


Tagasi