Vahvad Belgia lambakoera kutsikad saabusid Eestisse politseikoerteksIda ja Lääne prefektuur said Soomest kätte Belgia lambakoera kutsikad, keda hakatakse välja õpetama, et tulevikus kurjategijaid püüda, vahendab Õhtuleht.

2000 eurot maksnud kutsikad toodi Soome kennelist, Belgia lambakoera sportkoerteks aretatud  pesakonnast. Mecbergeri kennelis on Belgia lambakoeri aretatud 1994. aastast. Belgia lambakoera 7nädalase kutsika Nacho sai Ida prefektuur kätte läinud neljapäeval, samast pesakonnast toodi Lääne prefektuuri veel üks kutsikas.

Ida prefektuuri koerterühma juht Raul Bamberg selgitas, miks just võetakse politseisse Belgia lambakoera Malinoisi tüüpi koeri: "Nad on Saksa lambakoertest vastupidavamad ja sama ajal kui kaitsevad territooriumi, jälgivad ka ümbrust."

Koerad hakkavad käima politsei-ja piirivalvekolledži teenistuskoerte koolituskeskuses, kus põhiväljaõpe kestab poolteist aastat. Koolis omandavad kutsikad patrullkoerte oskused: jäljeõpe, esemete maa-alalt leidmine, inimotsing ja saavad ka kaitsekoolituse. Iga päev käivad koerajuhid patrullis kogu Ida prefektuuri teenindataval territooriumil, kõigis Virumaa linnades käiakse koertega ka jalgsipatrullis.

Belgia lambakoerad on aretatud Belgias, kus neid kasutati karjakoertena, nad olid suurepärased valvurid ja karja kaitsjad. Ta vőitis kiiresti populaarsuse ka töökoerana, teda kasutati inimeste otsimisel, politseitöös jne. Tänapäeval on nad populaarsed ka harrastuskoertena. Belgia lambakoeri on nelja tüüpi - groenendael, tervueren, laekenois ja malinois.

Ametlikult tekkis tõug ajavahemikul 1891 kuni 1897. 29. septembril 1891 asutati Brüsselis Belgia lambakoerte klubi
(Le Club du Chien de Berger Belge); veel samal aastal, 15. novembril, organiseeris prof A. Reul Cureghamis ülevaatuse, millele kogunes 117 koera; selline koondumine võimaldas populatsiooni kirjeldamist ja parimate tõu esindajate välja valimist. Järgnevate aastate jooksul viidi läbi range selektsioon väikesearvulise, omavahel tihedas suguluses olevate aretusisaste hulgaga. 3. aprillil 1892 sai belgia lambakoerte klubi poolt koostatud ja vastu võetud esimene, hästi üksikasjalik tõustandard.

Belgia lambakoerad on targad, kergesti koolitatavad ja sőnakuulelikud. Nad on väga ustavad ja lojaalsed oma perekonnale, vőőraste suhtes umbusklikud. Nad on julged ja vajadusel valmis oma perekonda kaitsma. Ta on energiline ja liikuv, sobib ainult aktiivsele inimesele.


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 mimihayma 2012-04-28 00:21
Politseikoeri peaks tõesti rohkem siin Eestis olema :-).
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.