Küsimus:

Tere!

Ostsin endale armsa nuhtluse, kes absoluutselt ei salli teisi koeri. Ta on 2,5 aastane kääbus (2,7kg), kiibitud ja vaktsineeritud ja igati korralikult koolitatud aga kasvatus jätab soovida. Ta ründab nii teist toakoera kui õues suuri koeri. Esimese lahendusena ostsin kutsika kõrvale aga oh häda! Nüüd õpetab kutsika ka kurjaks! Topingi selle õelusekoti kaenla alla peitu ja lähen kaugemale, aga ootamatuste eest ei ole kaitstud ja eriti kassid. On mul lootust, et selline käitumisviis muutub? Kardan, et suur koer vihastab ja hammustab pooleks.

Päikest!
Aili

Vastus:

Tere. Võib öelda et peaaegu kõik väiksed koerad, olles rihma otsas, kartmise ja selletõttu enesekaitse põhjusel ründavad teisi koeri. Kääbuskoerad ei haugu teiste koerte peale ainult siis, kuinad  ei julge saada endale tähelepanu. Ja teine koer kõrval ainult toetab haukumist teiste koerte peale.

Ja kui ühe koera tähelepanu veel võib kuidagi kõrvale juhtida, siis kahe koeraga seda saavutada on minu meelest võimatu. Neid tuleb õpetada ühekaupa väga hea koolitaja kõrval. Interneti soovitused teile vaevalt aitavad.
Edu teile!

Alla Petrova