Viimase paari kuu jooksul on Vaivara valla külades kaheksa õuekoera kaduma läinud, kohalikud kahtlustavad veretöös hunte, kirjutab Postimees Online.

Lisaks on kolme kutsut puretud, vaid ühel jäi seejärel hing sisse, vahendas vallavalitsuse infojuht.

«Naabrid rääkisid, et teisipäeva hommikul kella viie ajal olid nende koerad järsku lärmama hakanud. Käidud väljas uurimas, kuid näha ja kuulda polnud midagi,» rääkis Tõrvajõe külas elav Sulev Sarv. Hommikul koerale toitu viima läinud Sarv avastas, et truust Murist oli järel vaid tühi kuut, kett ja puruks rebitud kaelarihm.

«Ta on küll ka varem paaril korral jooksu saanud, aga siis on Muri jalutuskäik piirdunud vaid maja ümber ringi nuuskimisega. Nii kaua kui seekord, pole ta kunagi kadunud olnud,» kinnitas Sulev Sarv, kes siiski ka sel hommikul koera toidunõu täitis.

Koeri on kadunud ka Udria, Peeterristi, Vodova, Meriküla, Laagna, Pimestiku, Hundinurga ja Arumäe külas.

«Siin pole süüdlasi vaja kaugelt otsida - see on huntide töö,» kinnitas Vaivara valla metsandusspetsialist Jüri Kiik.

Harrastusjahimehena lisas Kiik, et praegu, kui lund pole, on hunte praktiliselt võimatu tabada. «Hundijahiks on vaja jälgi lumel, muul ajal võib hunti kohata vaid väga juhuslikult,» selgitas Kiik.

Vastavalt 26. oktoobril jõustunud jahieeskirja muudatustele on hundijaht sel talve lubatud alates 1. novembrist kuni 28. veebruarini. Hundile on lubatud pidada peibutus-, varitsus-, hiilimis- või ajujahti ning jahti piirdelippe ja jahikoera kasutades. Käesoleva aasta küttimismahud lubavad Ida-Virumaal lasta 14 hunti.

Teadaolevalt pole Vaivara vallas sellel jahihooajal veel ühtegi hunti tabatud.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.