Active ImageVarjupaiga loomade vastuvõturuumides tehti tänavu siseremont, ühtlasi valmistati ette nurk, kus veterinaararst saaks vajadusel loomadele esmaabi anda või süsti teha.
Valga linnahooldusameti juhataja Jüri Tsarjovi sõnul korrastatakse loomade varjupaika jõudumööda. «Tänavuaastasteks töödeks eraldati sada tuhat krooni, selle rahaga oleme renoveerinud varjupaiga hoonet,» kinnitas Tsarjov.

Vahetati välja aknad ja siseuksed ning uuendati elektrisüsteem. Kahe kõrvalruumi põrandad, laed ja seinad said soojustuse ning uue katte. Loomade vastuvõtutoa ukse kõrvale ehitati tualettruum, mis on esialgu sisustuse ootel nagu arstiabi andmise nurkki.

Mullu vahetati varjupaiga õuel asuvate puuride võred uuemate ja kindlamate vastu – et need neljajalgseid paremini peaksid, kuna viimastel on komme võresid läbi närida.

Linnahooldusameti andmeil on tänavu loomade varjupaigast läbi käinud 112 kassi ja koera. Neist 17 on tagastatud omanikele, 37 neljajalgset on leidnud aga uue omaniku. Eutaneeritud on 32 looma.

Allikas: Valgamaalane

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.