Valga tüdruk kogub lemmikloomade varjupaigale raha
Valga põhikooli 2.a klassi õpilane Kaari Uibomägi käib sageli oma sõbranna Madli Kuusega Valga lemmikloomade varjupaigas ning kogub sinna sattunud loomade abistamiseks raha, kirjutab Valgamaalane.

«Mul on nendest loomadest väga kahju ja nii otsustasin, et hakkan loomade eest hoolitsemiseks raha koguma,» lausus Kaari.

Tema ema, kooli eripedagoog Meeli Uibomägi rääkis, et lemmikloomade varjupaika minnes küsis tütar alati raha, et osta midagi loomadele viimiseks.

«Ühel päeval küsis tütar nõu, kuidas ta saaks rohkem raha koguda, sest loomad vajavad toitu ja ravimeid. Tal oli juba valmis otsus teha pappkarp ja seda kilekotis kandes siis koolis ringi käia. Esialgu nii ta tegigi, kuid siis tulime isaga appi, sest kotiga raha vedamine ei kõlba kuskile,» rääkis ema.

Nüüd on varjupaiga loomade tarbeks kogumispurgid nii kooli valvelauas, Kaari klassis kui kooli puhvetis. Iga koolipäeva lõpus võetakse kogutud raha purkidest välja ja pannakse seifi. Aprilli alguses raha kogumist alustanud Kaari on 20. mai seisuga kokku saanud 1465 krooni.

Mai viimasel koolipäeval läheb kogu 2.a klass koos klassijuhataja Eve-Rita Peediga loomade varjupaika. Klassijuhataja abiga on juba uuritud ja uuritakse siis veel, mida seal kõige rohkem vaja on. Nii teatakse kogutud raha eest loomadele kingitusi osta.

Kaari isa töötab samas koolis, kus tütar õpib, majandusjuhatajana. Kooli puutöökojast otsitud materjalidest ehitab ta poistega selleks päevaks valmis ühe koerakuudi. Omalt poolt aitas selle valmimisele kaasa ka kohalik K-Rauta kauplus.

Kaaril endal on kodus suur sõber, collie tõugu koer, kes on temast mõni kuu vanem.

Foto: Arvo Meeks

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 koeraomanik 2009-05-28 13:42
Väga tubli!
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.