Valgamaal leiti väärkoheldud koer

Tallinlane Kaarel Veike, kes viibis kaaslastega 1. märtsil Valgamaal, märkas Karksi-Nuia suunas sõites mõni kilomeeter Taagepera lossist eemal maanteel koera, kirjutab Valgamaalane.

«Pidasime auto kinni, et kontrollida, miks koer maanteel nii imelikult käitub. Tuli välja, et koer oli pime. Vaesel tegelasel oli palju vigastusi, millest võis järeldada, et teda on väga halvasti koheldud,» kirjutas Veike veebileheküljel nupsu.ee.

Ühtlasi püstitas noormees seal küsimuse: «Kas on kedagi, kes tunneks selle koera ära või oskaks öelda, et kust ta pärit on?»

Veike rääkis Valgamaalasele, et nad võtsid koera autosse ning sõitsid lähedal olevasse hoovi peremeest otsima. Siiski ei suutnud kohalikud inimesed looma kohta midagi öelda.

«Jätsime teate koera leidmisest ka Taagepera lossi administraatorile ning seal lubati samuti uurida, kas koer on nende kandist pärit. Otsustasime koera varjupaika viia.»

Esialgu mõtlesid leidjad looma Viljandi varjupaika viia, kuid kohtade puudusel viisid ta hoopis Valga varjupaika.

«Esimene varjupaik, mis oli valmis meid vastu võtma, oli Valgas. Seega muutsime oma suunda ning sõitsime sinna. Varjupaigas  arvati, et koer võidi lihtsalt metsa viia, et selliselt toimides kohustusest vabaneda. Kui see nii on, siis milline haige inimene niimoodi teeb?» oli Veike nördinud.

Valga loomade varjupaiga töötaja Merike Soots rääkis Valgamaalasele, et selline koer neil varjupaigas tõepoolest on. «Koer on suhteliselt vana ja pime. Kuna tal oli üks neer märgatavalt suurenenud, viisime ta ultrahelisse kontrolli. Selgus, et kasvajaid ei ole, kuigi kõht on suur,» kõneles Soots.  

«Eks tal ole vanadusest organid suurenenud. Seda koera ootab ilmselt kurb saatus, muidugi kui keegi tahaks ja koer leiaks endale kodu, võiks ta veel mitu aastat elada,» lisas varjupaiga töötaja.

Koer on tema kinnitusel loomult sõbralik. Kuid kuna ta ei näe, liigub loom ainult lõhna ja hääle peale.

Koera leidnud Kaarel Veike mainis, et tal on kindlasti plaanis teha politseile avaldus koera väärkohtlemise kohta.

Foto: Valgamaalane, erakogu

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #2 aade 2009-03-13 16:29
Mul on väga kahju,et see koer sattus just Valka,sest seal hoitakse koeri nagu ma kuulnud olen, ainult 2 nädalat,ja siis ..Mul oli kunagi pime koer,ja ta sai koik oma toimetused tehtud ,sest koer on ju ninaloom rohkem Koera ju pime olemine nii väga ei sega,kui tal silm peal hoida.
 
 
0 #1 NummiCollie 2009-03-10 22:12
Omgg need inimesed on laisad!!!Vaesed koerad
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.