KoerVanamemm veristas puugi tõttu koera, keda eakas naine möödunud pühapäeval Põlvamaal kääridega lõikus, paraneb varjupaigas. Omaniku suhtes algatati kriminaalasi, mis võib kaasa tuua kuni üheaastase vangistuse.

Põlvamaal Lootvina külas võis möödunud pühapäeval ühe maja juures kuulda koera kaeblikku hädakisa. Väike, välimuselt hagijat ja whippetit meenutav koer oli jalgupidi puu külge seotud ja tema kallal askeldas 75-aastane naisterahvas, verised käärid käes, kirjutas Madis Filippov Postimehes. Leplik koer perenaist valust hoolimata ei hammustanud.

Üksnes karjus haledalt, kuigi lõigutud oli tema munandeid, lõikehaav läbis tervet kõrva ning teise kõrva üht kihti. Ametliku põhjenduse järgi soovis perenaine koeralt kääre kasutades puuki eemaldada.

«Vigastusi vaadates tundus, et ta proovis koera kastreerida,» nentis Põlva väikeloomakliiniku loomaarst Eve Kinnunen. Koera kisendamise peale kutsusid naabrid politsei, kes surmani hirmunud neljajalgse tema omaniku kriiskamise saatel veterinaari juurde toimetasid.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri andmetel alustati kriminaalasi karistusseadustiku punkti järgi, mis käsitleb looma suhtes julmal viisil lubamatu teo toimepanemist.

Selle eest võib karistada rahatrahviga või kuni aastase vangistusega. Lisaks saab naiselt kuni viieks aastaks loomapidamise õiguse ära võtta.

Samal teemal:
Palun aidake, ma kardan nii väga!
Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #6 Harrastajatele. 2009-10-08 18:14
Elu on maal olnud alati nii ja kõigile teadmiseks, et see memm hoidis koeri-kasse rohkem kui keegi teine, tal ju lapsi polnud.
Ta tundis juba kolhoosi perioodilt oma tööd ja see oli tema otsus.
Ükski õpitud amet ei unune.
Milleks vaja kallist teenust, mis tehakse teinekord lohakamalt kui ise.
Memm on lihtsalt paljunägija ja pinnuks silmas seal külas.
Eluvõõrastele teadmiseks, et igal operatsiooniga kaasneb algne veri.Töövahenditeks oli sel ajal ikka skalpell ja käärid, puhastati joodiga ja haava sisse streptotsiidi pulber, parem oli mitte õmmelda, sest siis haav paranes paremini.
 
 
0 #5 külaline 2009-09-26 17:42
Triibikuke, memm on 75 aastane, nagu tekstis kirjas!:S
 
 
0 #4 Triibikuke 2009-09-26 16:59
kui keegi oleks maininud kui vana see "memm" oli, sest, et kui ta oli väga vana siis ei saa teda vaid tema järelvalvajat karistama, kuna need "memmed" lähevad vananedes väheke hulluks peast...
 
 
0 #3 kiki 2009-09-25 23:55
Appi kus on meie seadused ? See inimene peaks saama suure trahvi vähemalt ja kinni maksma kõik ravi mis on koerale vajalik, loomade varjupaigas raha ei ole miks siis ei ole nii et need kes piinavad loomi trahvitakse ,võib olla siis tuleks inimestel mõistus pähe. Ma ei kujuta ette kas inimesel mõistust üldse ei ole.Huvitav kui koer sittub ja ära ei korista saad trahvi aga kui koera retsitakse siis ei ole midagi? Looma kaitse kus te olete ?
 
 
0 #2 beatrice my brand 2009-09-25 23:31
jestas!see naine on küll hull peast!kas üldse mõtleb ka mida ta oma koeraga teeb!:sad:
 
 
0 #1 Õudne 2009-09-24 16:36
Selliselt tuleks kogu eluks loomapidamise õigus ära võtta. mingi 5.aastat möödas siis saab jälle omale koera võtta ning talle kääridega kallale minna :cry:
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.