Küsimus:


Tervist.

Olen ka varem Teie poole murega pöördunud ja siis oli teemaks, kas võtta kutsikas, kui 4a koer on juba olemas. Ja sain ka vastuse. Tänan. Kuigi vastus oli selline, et ilmselt minu koer ei taha uut koera enda kõrvale, kuid täpselt ei tea, võtsin ikkagi selle kutsika. Lihtsalt kujunes nii, et ostja ütles ära ja kuna ma teda niiii väga tahtsin, saigi minu omaks. Minu koer on selle väikese isa. Ja tõeline isa ;). Õues jälgib kus väike on ja kodus mängivad, lustivad ja ka pahandusi teevad koos. Mu kartused, et vana koer solvub, olid õnneks asjatud. Muidugi on ta minu juures olnud alles 5 päeva.

Ja muredest siis. 1) Öine magamine. Vana koer magas siiani raudselt minu voodis (ma ise olen nii tahtnud), aga kui võtsin kutsika voodisse, siis on vana koera solvus tohutult ja ta lahkus voodist. Panin siis kutsika taas maha (et olgu nii et keegi ei saa) ja  siis vana koer kohe voodis tagasi. Vot siis hakkas kutiskas hädakisa tegema -tema ka voodisse. Kisas seni kuni vana koera taas maha saatsin. Öösel hiilis vana koer voodisse tagasi ja väikseke märkas ning taas kisa lahti. Ma ei ole teda voodisse rohkem võtnud, olen niisama patsutanud ning asemele pannud ja kiitnud, vana koera voodist välja saatnud. No siis on jälle rahu. Tegelikutl ma ei teagi mis oleks õige.

2) Söömine. Koertel on eraldi kausid ja vahest ka erinev söök. Issi sööb oma kausi tühjaks ja ootab kuni väikseke natuke sööb  ja siis sööb tema portsu ka ära. Ma ei tahaks nende asjadesse ennast segada ;), aga pelgan, et vana koer läheb paksuks ja pisike jääb niruks. Mis teha??

Teie vastust ootama jäädes,
trv Helle

Vastus:


Tere Helle,

Rõõm kuulda, et vanem koer kutsika kenasti omaks võttis. Voodiga seoses on parem omandikaitsest tulenevaid lahkhelisid mitte süvendada ning rangelt jääda selle juurde, et mõlemad on maas (omas pesas madalalam tasemel), see kinnistab ka Teie juhistaatust.

Paaris koerte puhul ongi hea suhte eelduseks suuresti see, et kui midagi head siis mõlemale, kui piirangud siis mõlemale ja sama käib ka karistuse puhul. Kui mõlemad on tegevuse juures olnud siis peavad soovimatu käitumise peale mõlemad saama korrale kutsutud, kui miskit hästi teinud lasta teisel ka midagi mida ta oskab, teha ning premeerida mõlemat. Häälkiitust võib muidugi kasutada ka üldiselt ja koheselt kui positiivset käitumist märkate.

Söömisel tuleb kasutada söögizesti abi ning varieerida toidu ettepanekut (ükspäev ühele enne, teinepäev teisele enne). Kui vanem sööb noorema eest toidu ära nii, et teisel puudu jääb tuleb seda siiski ise reguleerida ning vajadusel anda söök ette erinevates kohtades.

Igal juhul on kasu teievahelistes suhetes, kui järgite koerakuulaja meetodit.
Parimate soovidega,
Kärt Pingas
Koerakuulaja

Tagasi