Vanema koera dresseerimisestVanemate koerte dresseerimine vajab adaptiivsust. Kui tahad dresseerida vanemat koera, siis enne seda peab mõtlema tehnikate peale mida kasutada saab ja probleemidele, mis vanemal koeral olla võivad.

Siin on mõned asjad, mida tuleks võtta arvesse vanema koera dresseerimise puhul:

Vanematel koertel võivad olla liigeseprobleemid.
Seega on asju, mida su koer ei pruugi olla võimeline tegema. Kui sa näiteks soovid, et koer hüppaks, siis talle võib see olla füüsiliselt raske või isegi valus. Isegi lihtsad ülesanded nagu istumine ja lamamine võivad olla haigete liigestega koerale rasked.

Ole teadlik, et su koer võib mitte kuuletuda valu või liigeste jäikuse tõttu. Ära muutu kannatamatuks aeglaselt reageeriva koeraga, kellel on probleeme liigestega.

Paljudel vanematel koertel on ka kuulmisega raskusi.
Vanema koera treenimisel peab arvesse võtma, et koeral võivad olla kuulmishäired ja ta ei pruugi kuulda kõiki käsklusi.

Kui sa ei tea või pole kindel kas su koeral on kuulmisega raskusi, siis proovi väikest eksperimenti. Oota kuni su koer on sinu poole seljaga ja ütle tema nimi. Kui koer ei reageeri, siis on väga tõenäoline, et tal on probleeme kuulmisega.

Et kompenseerida koera kuulmishäireid võib kasutada käesignaale treeningu ajal. Näiteks kasuta "tule siia" käeviibet, kui õpetad koera enda juurde tulema. Käsu "koht" jaoks võib hoida kätt madalal, peopesa suunatud maa poole. Näita näpuga põrandale kui tahad, et koer istuks. Tõsta käsi kõrgele üles nagu jalgpalli kohtunik, kes näitab punast kaarti, kui tahad öelda "EI".

Sa võid kasutada käsi ka koera kiitmiseks. Enamasti kasutatakse dresseerimisel verbaalset kiitmist. Kui su koer ei kuule kiidusõnu, siis see võib mõjuda halvasti dresseerimisele. Vali käe või kehaliigutus, mis ütleb koerale, et sa oled temaga rahul.

Vanematel koertel võivad olla keskendumishäired.
Tead ju, et inimesed muutuvad lapselikumaks, kui nad jäävad vanaks? Sama juhtub ka koertega. Nende käitumises tekivad mõned kutsikate tunnusjooned. Üheks tunnusjooneks võib olla raskus keskenduda. Tuleb arvestada ka sellega.

Õpeta oma koera vähe aega järjest. Mõned minutid mitu korda päevas on parem kui üks pikk dresseerimisperiood.

Pidades neid asju meeles, läheb sul vanema koera dresseerimine palju lihtsamalt ja efektiivsemalt.
Märksõnad:

Tagasi