Vapper taksikoer võitis verises lahingus ilvest
Haapsalu tarbijate ühistu esimehe Raimond Lunevi taksikoer Pahvi kaitses ööl vastu 28. detsembrit Martna kandis oma peremehe talumaja territooriumi ilvese eest, kes koerale verises võitluses alla jäi, kirjutab Lääne-Elu.

„Kohtumine toimus öösel Eniveres, kui ilves oli teda (koera — toim) rünnanud,” ütles Lunev, kes leidis vigastatud ilvese veretilkade järgi jälgi ajades poolsada meetrit eemal majavaremete juurest istumas. „Vaakus seal elu ja surma vahel,” lisas ta.

Seitsmeaastase Pahvi peremees kutsus kohapeale Haapsalu jahisektsiooni esimehe Arvo Kuslapi, kes leidis eest poolsurnud kiskja. „Hing oli sees, pool tundi varem oli ta müüri äärel istunud,” kirjeldas Kuslap nähtut. Kuna ilvesel elulootust polnud, lõi jahimees looma puunotiga maha.

Kuslapi sõnul oli täiskasvanud ilves kõhn ja armetu. „Arvan, et ta oli 15 kilogrammi ringis,” pakkus ta looma kaalu. Kiskja võis Kuslapi hinnangul põdeda kärn– või mingit muud nahatõbe. Selle kohta ei ole analüüsiandmed saabunud, kuid koljust võetud proovide põhjal selgus, et ilves marutaudis ei olnud. Ilvese kolju saab mälestuseks Raimond Lunev.

Kuslap nentis, et ilves tavaliselt kunagi ise maja juurde ei lähe. „Sellist juhust pole olnud,” meenutas ta. Lunevi taksi ja ilvese vastasseisu pidas jahimees võrdsete võitluseks, millest koer küll eluga välja tuli, kuid mis võinuks talle täie tervise juures oleva ilvese korral kurvalt lõppeda. „Taks on ikka kärbes ilvese kõrval,” lisas ta.

Ka Lunevi sõnul poleks taks elujõulisele ilvesele vastu saanud. Haigegi kiskja peatamine läks Pahvile kalliks maksma — tema turjale jäid lahingust ilvese küünejäljed. „Turi oli verine ja katki, käisime Haapsalus loomakliinikus lappimas,” rääkis Pahvi peremees. Ta lisas, et terve ilves lööks väikese looma käpaga surnuks, aga selle ilmselt haige looma eest jõudis taks ära hüpata.

„Kui televisioonis on film „Vampiiritapja Buffy”, siis meil on nüüd “Ilvesetapja Pahvi”,” naljatas vapra koera peremees. Pahvil pole see esimene kord oma territooriumi kiskjate eest kaitsta. Varem on ta pidanud eemale tõrjuma kährikuid ja rebaseid.

Lunev nentis, et pärast säärast sündmust tuleb koera tegemistel valvsamalt silma peal hoida, sest Martna kandis lasti hiljuti maha mitu hunti. See näitab, et kiskjaid on palju liikvel.

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #3 koer.ee kasutaja 2009-01-11 00:43
Armas ja tubli koer!:-)
 
 
0 #2 Karli 2009-01-06 21:53
Vapper koer :D
 
 
0 #1 Karli 2009-01-06 21:53
Vapper koer :D
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.