Basset Dobias
Eesti Kennelliidu andmetel varastatakse meil vähemalt kolm-neli tõukoera ühe kuu jooksul, enamasti selleks, et need välismaale maha müüa; probleemi soodustab ka tõhusa piirikontrolli puudumine.
25. septembri keskpäeva paiku kadus Tartus eramaja kinniselt hoovilt aasta ja seitsme kuu vanune bassethound Dobias. Omanikud kahtlustasid kohe vargust, sest väravad olid kinni, kuid ühe värava riivi sulgurneet oli kadunud, vahendas ERR uudised "Aktuaalset kaamerat".

"Kuna me ei käinudki põhimõtteliselt sellest väravast, käime teisest, siis see riiv on kogu aeg sellises asendis nagu praegu. Aga kui koju tagasi tulime, vaatasime, et see neet oli siin maas. Ja värav oli riivis," rääkis koera peremees Meelis Kadak.

Otsingud linna peal, portaalides ja kuulutuste kaudu jäid esialgu tulemusteta. 2. oktoobril aga tuli vihje, et Räpina ja Võõpsu kandis on juba vähemalt viis päeva hulkunud üks basset. Muidugi mindi asja uurima.

"Ei leidnud teda kusagilt, hakkasime ära minema, aga millegipärast astusin veel kaks sammu autost kõrvale ja vaatasin sinna kraavi. Seal oli kärbsepilv ja ta oli seal kägaras. Võtsin kähku tekiga sülle, panime auto peale ja helistasime tee peal Võru väikekliinikusse," meenutas Kadak.

Ei Võrus ega Tartus ei õnnestunud Dobiase elu päästa ning tänaseks on ta tuhastatud. Meelis Kadak on aga raudselt veendunud, et 80 kilomeetri kaugusele ei läinud koer omal jalal ja omal tahtel. "Ma olen selles täitsa kindel, et teda viidi sinna ja taheti viia üle Vene piiri ning maha parseldada. Kuna tal oli ainult üks munakott, siis võib-olla vaadati, et ei ole väärt kaup ja siis lihtsalt visati minema, et mis temaga ikka teha edasi. Ja nii ta siis vaeseke sinna jäigi."

Lõuna prefektuuri vanemkomissari Tarmo Stokkeby kinnitusel laekub politseisse aeg-ajalt avaldusi tõukoerte vargusekahtlusega. "Koertega kahjuks on selline lugu, et kui on kindel fakt, et peatus mingi auto, kuhu koer tõsteti, keegi nägi midagi, siis on mõtet uurida. Aga kui aiast on koer kaduma läinud, siis on väga raske öelda, kas ta läks ise hulkuma või on inimese käsi mängus," selgitas Stokkeby.

Kennelliidu andmetel püütakse varastatud koeri maha müüa enamasti väljaspool Eestit. Ning siin ei aita ka nahaalune kiip, sest piirivalvel ei ole kiibilugejaid ja Schengen kaotas ka senised piirid. Seega ainus võimalus on oma lemmiklooma mitte hetkekski silmist lasta.

Vaata videot.Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.