Varjupaigakoerte lood atlasesse
Tõukoertel on kataloogid, atlased, paksud klantspaberil värvikirevad raamatud tutvustamaks kõikvõimalikke koeratõuge ja nende omapära. Krantsidel pole midagi, rääkimata varjupaigakoertest või üldse n-ö teise ringi koertest, kirjutab Maaleht.
 
Aga need koerad on olemas. Neid on järjest enam. On aeg rääkida sellest, mis on tänaseks saanud neist, kes on võetud erinevatest varjupaikadest üle Eesti.

Raamatu sissejuhatavas osas soovin tutvustada eraldi kõiki Eesti kasside-koerte varjupaikasid. Rõhutada seda, mille kohta kõige enam rahvasuus kuulda on, et ei räägita, ei teata, et nii on.
 
Raamat ise koosneks aga inimeste enda lugudest oma varjupaigast pärit koerast või koertest. Alustades sellest, millises varjupaigas ta oli. Kuidas just see loom valituks osutus. Millal ta varjukast koju sai. Kuidas kulges kohanemine. Kui kaua see kestis. Paljudel koertel on olnud ka hirmusid, käitumisprobleeme – kuidas nendega hakkama on saadud. Kui uue sõbraga on käidud võistlustel – olgu siis krantsinäitusel või näiteks agilitys – ka sellest võiks kirjutada. Naljakad juhtumid. Lisaks valik pilte loo kangelasest.
 
Mida rohkem lugusid, seda parema ülevaate saab sellest, mis rõõmud ja mured kaasnevad n-ö teise ringi koera võtmisel.
 
Lõppsõnas loeksin üles riskid, mis kaasnevad varjupaigast koera võtmisel – eelkõige just terviseriskid. Kordaks üle käitumisjuhised eri puhkudel.
 
Ühest küljest oleks atlas nõuandjaks neile, kel endal värskelt võetud varjupaigakoer kodus ja on probleeme, mida ei oska lahendada. Mõne muu koera loos võib olla lahendus ju kirjas.
 
Teisest küljest oleks see kummardus kõigile varjupaikade töötajatele ja inimestele, kes on varjupaigast endale pere lemmiku võtnud.
 
Kui varjupaikade töötajatel on mõni koer või tema lugu eriti südamesse läinud – olgu siis heas või halvas mõttes –, siis pange seegi kirja.
 
Ootan teie kõikide pilte ja lugusid meiliaadressile See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
 
Kellel pole Interneti-võimalust või digifotot, siis minu postiaadressi saab toimetusest.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.