Varjupaik vaevleb koertebuumis
Tartu koduta loomade varjupaigas haugub rekordarv suuri ja väikseid koeri, kes karmi pakase eest sooja pessa ihkavad, vahendab Postimees.

Möödunud aasta lõppes varjupaiga töötajatele rõõmsates toonides – enamik koertest ja pooled kassidest leidsid enesele kodu. Paraku algas uus aasta halva üllatusega: tänavatel hulgub enneolematult palju koeri, kellest suur osa on külma ees eriti kaitsetud kutsikad. 2006. aastast, kui varjupaik korrapäraseks tööks hoo üles sai, on hoolealuste kasside nimekiri pikkuselt alati koerte oma üle trumbanud. Varjupaiga projektijuht Kirke Roosaar kinnitab, et koerad jõuavad sageli omanike juurde tagasi, ent kassid saavad parimal juhul uude peresse.

Käesoleva aasta arvud kinnitavad aga nukrat tõsiasja: tee varjupaika on leidnud 67 kassi ja koguni 73 koera. «See on meil erakordne nähtus, sest kunagi pole koeri rohkem sisse tulnud kui kasse,» muretseb Roosaar, kelle hinnangul ollakse neljajalgsete arvuga kriitilise piiri lähedal. Miks nii palju koeri varjupaika on jõudnud, ei oska Roosaar pakkuda.

Varjupaiga tööülesannete hulka kuulub ka laibakoristus, mis on paksu lumega talvel keerukas. Nii ongi uue aasta alguses leitud vaid üksikuid loomalaipu, mille lumesahk on tee äärde lükanud.

Kirke Roosaar tunneb kevade ees siiski hirmu: «Me kardame, et paljud laibad võivad alles lume alt välja tulla.»

Sooja ilma saabudes suureneb ka tõenäosus, et tänavakasside arvukus kasvab. Roosaare hinnangul võivad kassid  külma ilma eest lihtsalt peidus olla ja kevade lähenedes sooja päikese peale välja ronida.

Koduta loomi käib aeg-ajalt abistamas ligi 20 vabatahtlikku. Puudust tuntakse siiski nii kodukeemiast kui ka loomatoidust, just söök ähvardab sel aastal otsa lõppeda juba viimastel kevadkuudel.

Koduta loomi saab toetada ka ise meelelahutusega tegeledes. Veebruaris Megazone’i mängusaali külastades läheb iga mängija eest viis krooni varjupaiga toetuseks.

«Praegu on õnnestunud koguda 2345 krooni» loeb Me­­gazone’i Tartu juhataja Kätrin Roosileht loomade elutingimuste parandamiseks kogutud raha kokku.

Varjupaik vajab
• üldpuhastus- ja desinfitseerimisaineid
• koera- ja kassitoitu (konserve ja krõbinaid)
• erinevas suuruses suukorve ja jalutusrihmu
• kassidele ja koertele sobilikke toidunõusid
• kasside mänguasju
Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #2 Huvitatud 2010-05-21 01:36
Tere,
oleks selline küsimus, et tahaks endale varjupaigast koera tuua. Mõnda pisikest, näiteks segaverelist taksi, suurde peresse, kes armastavad loomi ja samas tahaks nii koera aidata, mitte osta. Seega tahaksin teada, et kas oleks varjupaikades pakkuda ka kutsikaid ja just selliseid pisikesi.?
 
 
0 #1 katze 2010-02-19 20:56
Kallid loomasõbrad!
>
>
>
> Tartu Loomade Varjupaika on sellel aastal tabanud erakorraline olukord, kus koerte arv on ebatavaliselt ületanud kasside arvu ning ruumipuudus hingab kuklasse. Seetõttu palungi mõlda võimalustele pakkuda päris- või hoiukodu varjupaiga loomadele.
>
> Eriti vajaks hoolitsevat inimest Tartu Varjupaiga koer Blindy, kes 30.01.2010 leiti hüljatuna Kabina karjäärist. Koer on vanem ning oli leidmise hetkel väga pulstunud ning korrast ära. Peale juuksurivisiiti , sooja tuba ning korralikku toitu on koerast kosumas imeilus truu sõber. Nägemisvaegus ei sega sellel vapral koeral elu nautimast. Blindy on elurõõmus, orienteerub ideaalselt hääle järgi, oskab ilusti rihmas jalutada ja otsib inimese lähedust ning sõbralikku kontakti ka teiste loomadega - ühesõnaga mõnus, tasakaalukas härra. Kui leidub võimalus pakkuda Blindyle hoiukodu või kodu väärika pensionipõlve veetmiseks, võtke ühendust! Loomulikult ootavad Teie paitusi ning uue kodu võimalust ka paljud teised varjupaiga koerad-kassid.
>
> Kontakt:
>
> Tartu Loomade Varjupaik
>
> Roosi 91K
>
> Tel: 5333 9272
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.