3. oktoobril andis Varjupaikade MTÜ homse rahvusvahelise loomakaitsepäeva puhul üle teistkordselt Elmo nime kandva preemia. Elmo on söakuse preemia silmapaistvale ametiisikule, kellega Varjupaikade MTÜ-l on olnud õnn viimase aasta jooksul koostööd teha.

Sellel aastal läks Elmo Türi valla keskkonnaspetsialistile Ott Vilusaarele. Varjupaikade MTÜ üldjuhi Triinu Priksi sõnul oli sel aastal otsus sama lihtne kui eelmisel aastal, mil esimese Elmo sai Valgamaa Veterinaarkeskuse juhataja Urve Laidvee. „Preemia nimetus Elmo tuli Eestis esmakordselt koerte enampakkumisega lõppenud juhtumist, kus üle-eelmisel talvel võeti Valgas omanikult ära üle 20 väärkoheldud koera. Elmo oli üks neist koertest, kes paistis silma erilise vapruse ja söakusega,“ selgitas Priks.

Ott Vilusaart pakkusid sellel aastal Elmo vääriliseks üksmeelselt Viljandi loomade varjupaiga töötajad. „Oti puhul on alati esikohal hoolimine loomadest ja inimestest, sest iga loomaloo taga on keegi, kes ei ole mingil põhjusel enam saanud oma looma eest hoolitseda,“ rääkis Viljandi loomade varjupaiga juhataja Armin Rüster. „Tihtipeale satuvad loomad hätta, kuna nende peremees ei jõua enam enda eestki hoolt kanda. Ott Vilusaar püüab alati leida parima lahenduse nii loomade kui inimeste seisukohast. Enamasti toob ta loomad ise varjupaika või aitab igati kohapeal kaasa looma varjupaika jõudmise õnnestumisele,“ lisas Rüster.

Elmo laureaadile anti üle Tartu kunstniku Siret Rootsi graafiline print, millel on kujutatud mänguhoos kassi.

Varjupaikade MTÜ Viljandi, Pärnu, Võru, Valga ja Virumaa varjupaikades leidis eelmisel aasta peavarju üle 600 koera ja ligi 2000 kassi. Varjupaikade MTÜ varjupaikades elab pidevalt ligi 200 koduotsivat koera ja üle 400 kassi, kelle kohta leiab infot aadressil www.varjupaik.ee.

 Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.