Märtsis pandi Varjupaikade MTÜ poolt alus vigastatud lemmikloomade fondile.

Idee pärineb veebruari lõpust, mil Varjupaikade MTÜ aitas jalale raskelt viga saanud koera, kes oli mõned aastad tagasi varjupaigast võetud.

Fondi eesmärk on olla toeks varjupaigast võetud loomade omanikele, kelle lemmik vajab arstiabi, kuid peremehe rahalised võimalused seda ei võimalda.

Varjupaikade MTÜ juhi Triinu Priksi sõnul satub varjupaikadesse päris palju loomi, kelle omanik on sunnitud alla andma peale raviarve suuruse teada saamist. „Selle fondi loomisega saame aidata kaasa sellele, et lemmik saaks jääda armastavasse koju ka siis, kui ta vajab ravi, mille jaoks perel ei pruugi raha olla,“ rääkis Priks fondi eesmärkidest.

Fondi idee tekkis Varjupaikade MTÜ meeskonnal seoses ühe juhtumiga, kus Pärnu maakonnas elava Kaimo 6-aastane hundikoer Rex, kelle ta kaks aastat tagasi varjupaigast võttis, üle kivihunniku joostes raske jalatrauma sai.

Diagnoosiks oli tagumise jala põlve ristsideme täielik rebend ning operatsiooni hinnaks, mis päästaks koera põlve, oli umbes 1000 eurot.

Pärnu Varjupaiga juhataja Mari Hagi Rääkis, et kui Kaimo, kes oli töötuks jäänud ja kelle sissetulek oli 170 eurot pisarates nende juurde tuli, siis oli ta sisuliselt juba lootuse kaotanud. „Tal oli olnud ehitusmehena maakonnakeskusest kaugel elades keeruline uut tööd leida ja operatsiooni eest makstav summa oli tema jaoks peadpööritavalt suur. Ja kuna tal ei olnud piisavat sissetulekut, siis ei antud talle ka laenu,“ kirjeldas Hagi kohtumist Kaimoga.

Koostöös Varjupaikade MTÜ-ga pöörduti läbi sotsiaalmeedia loomasõprade poole, kelle heatahtlikkuse toel koguti kokku üle 4500 euro.

Triinu Priksi sõnul läks see lugu väga varjupaiga sõpradele hinge ning omapoolse annetuse saatis meie kaudu tervelt 471 inimest ning peale 11.märtsil toimunud operatsiooni on Rex kenasti taastumas.

„Kuna annetused ületasid meie ootuseid ja Rexi operatsiooniks vajamineva rahasumma, otsustasime allesjäänud 3500 euro toel panna alus fondile, et ka teised hättasattunud varjupaigast võetud looma omanikud, kes näitavad üles samasugust pühendumust nagu Kaimo, saaksid vajadusel oma loomale ravi võimaldada,“ selgitas Varjupaikade MTÜ üldjuht.

Kaimo ja Rexi loost saab pikemalt lugeda siin: http://www.varjupaik.ee/

 


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.