Küsimus:

Olen oma 6 aastase chihuahua pärast mures. Põhjus selles, et umbes paar aastat tagasi hakkas koeral ilmnema momente, kus tal tekkis lühiajaline tasakaalutus ja värisemine. Vahest ei võtnud jalgu üldse alla või kukkus tõusmisel kohe külili. Silmad olid peas kohkunud ja laiali, lihased tugevalt toonuses. Tänaseks olen tal märganud selliseid juhte kusagil 5-6, hood on endiselt lühiajalised. Muidu alati terve ja elurõõmus koer olnud. Vaktsiinid õigeaegselt tehtud, saab lisaks vitamiini, toiduks spetsiaalne tasakaalustatud koeratoit loomaarstilt.

Kas tegu võib olla vestibulaarsündroomiga? Kuidas seda diagnoositakse, on haigus pärilik, on sellele ravi? Kust leida rohkem sellekohast lugemist?

Ette tänades;
Daisy

Vastus:


Tere!

Kas tegemist on vestibulaarsündroomiga, epilepsia või mõne muu haigusega, selgub siiski neuroloogilise ülevaatuse käigus. Igaljuhul ei tasuks rohkem enam oodata, sest paljude haiguste puhul saame adekvaatse raviga kas looma seisukorda parandada või haiguse kulgu takistada. Neuroloogilisi patsiente võtab vastu nt. dr. Sigrid Lapp nii Tartus Orro kliinikus kui ka Tallinnas Tiina Toometi Kliinikus.

dr. Angela Sarapuu


Tagasi