Pirita kogukondlikul Facebooki lehel hoiatab kohalik elanik ohtliku koera eest, kelle jõhkra rünnaku ohvriks langes Viimsis Randvere teel jalutanud naisterahvas.

"Eelmisel reedel 30.08 ajavahemikul 19:00-19:30 juhtus Viimsis, Randvere tee 10. ja 11. km vahel (Metsakasti külas) jalakäijate teel ootamatu õnnetus, kus oma perenaisega ratta kõrval rihma otsas jooksnud hundikoer ründas ootamatult vastu jalutanud naisterahvast, kes jalutas samuti oma koeraga.

Musta ninaga jõuline hundikoer oli ettearvamatult nii marus, et hüppas inimese pikali tee kõrval asuvasse kraavi ja pures korduvalt vasakut jalga. Imekspandav on see, et hundikoer ründas otse inimest, mitte teist koera ja omanik ei suutnud teda ei kinni hoida ega eemale tõmmata.

Rünnanud koer hammustas jalga sedavõrd rängalt, et kannatanu viidi kiirabiga haiglasse, kus talle tehti 4 pikka õmblust. Tänaseni viibib inimene haiglas, sest haavad on enneolematult sügavad ning arstid püüavad leevendada juba tekkinud põletikku. Teada on, et paranemine võtab veel pikalt aega ning armid jalale jäävad eluks ajaks.

Hundikoera omanik korrutas vene keeles vaid „Боже мой!" ning lahkus koos koeraga sündmuskohalt. Isik on siiani tuvastamata," teatab Pirita elanike kogukondlik Facebooki leht "Pirita Inimesed".

Ennekõike soovib ränga koerarünnaku ohvriks langenud inimene hoiatada kõiki teisi, kes selles piirkonnas ringi liiguvad. Kui tema asemel oleks olnud laps, siis oleks võinud selline ränk puremine veelgi kurvemalt lõppeda. Loomapidamise eeskirjades pole küll nõutud, et koeral peab jalutades olema suukorv, kuid igal koeraomanikul on siiski kohustus tagada teiste inimeste ja loomade ohutus, mida sel korral kahjuks ei tehtud.

Põhja prefektuuri pressiesindaja kinnitas Delfile, et politsei on saanud tõepoolest eelpool kirjeldatud juhtumi kohta avalduse ning on uurimas juhtumi asjaolusid.

Kuna aga ohvrile kallale tunginud koera omaniku isik ei ole korravalvuritele teada, siis palub politsei ühendust võtta kõigil neil, kes õnnetust märkasid või teavad rünnanud koera omaniku kohta vihjeid anda Viimsi konstaablipunkti numbril 602 8855.

 


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.