Võitlus koerte väljaheidetega

Iisraeli ametnikud tulid välja innovatiivse ideega, et tuvastada koeraomanikke, kes ei korista tänavatel oma lemmikute järel väljaheiteid.

Lahenduseks on DNA analüüs.

Autoriteedid Petah Tikvas, Tel Avivi lähedal, koostavad DNA andmebaasid kohalikest koertest. Neid andmeid hakatakse kasutama, et sobitada väljaheide selle koera omanikuga, et karistada koristamisest kõrvalehiilijaid trahviga.

"Minu eesmärk on kaasata linnaelanikud ja öelda neile, et koos võime hoida meie linnakeskkonda puhtana," ütles Tika Bar-On, linna juhtiv veterinaar.

Omanikud reageerisid hästi kuuekuulise katseajaga programmile, sest ka nemad soovivad, et tänavad oleksid puhtad. Siiani on olnud DNA proovi andmine olnud vabatahtlik, kuid linnal on plaanis teha see kohustuslikuks.
Petah Tikva pole muidugi ainuke linn, kus üritatakse selle probleemiga tegelda. Suurbritannias on näiteks antud probleemiga võitlemiseks võetud abiks salajasi patrulle, et identifitseerida rikkujaid kõige probleemsemates kohtades. Mujal on populaarseimaks probleemi leevenduseks tasuta kilekotid, mis julgustavad koeraomanikke oma lemmikute järel koristama.

Dr Tika Bar-On seletab DNA saamise protsessi: vaata videot (inglise keeles)


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.