Hercogine Boriada no Demetra
Paar nädalat tagasi pikalt Austria-reisilt tagasi saabunud Agni Hõrak ja tema kuueaastane emane dobermann Hercogine Boriada no Demetra ehk lühema nimega Riada võivad rõõmu tunda, sest pikk sõit ei läinud aia taha.

Tegu ei olnud puhkuse­reisiga, vaid käidi Austrias Judenburgis ­dobermannide MMil IPOs. IPO on rahvus­vaheline koolitusliik, mis koosneb kolmest osast (jälg, kuulekus, kaitse). Eestist oli võistlemas veel kaks koera: üks Tallinnast, teine Pärnust. Ainsana sai võistlustulemuse kirja Riada. Ülejäänud kaks Eesti dobermanni kukkusid jäljekatses läbi.

Võistlus oli ­raske ja koosnes paljudest keerulistest ülesannetest. Agni Hõraku Riada sai kokkuvõttes 58 koera hulgas 30. koha. Võistlustele oli registreeru­nud 66 koera. Riada on esimene Eesti koer, kes on MMil koha kirja saanud. Isegi Saksa lambakoerad pole sellist tulemust ­saanud.

„Dobermannide MMi IPOs peetakse üks kord aastas, igal aastal eri riigis. Levinumad toimumiskohad on Saksamaa, Itaalia, Austria ja Slovakkia. MMi korraldatakse ka teistele teenis­tuskoertele ning on veel FCI MM — kõikide teenistuskoeratõugude maailmameistrivõistlused. Sel aastal toimuvad need septembris Belgias. Minu Austrias saadud tulemus läheb ­arvesse sel­lele võistlusele kvalifitseerumisena,” lausus Agni Hõrak.

Belgiasse sõitu pole ta veel otsustanud, sest on praegu lapsepuhkusel ja pisipoeg võtab temalt palju aega. Sellest hoolimata käib Agni igal õhtul Riada ja oma teise dobermanniga trenni tegemas. Mõnikord jõuab ta tagasi alles süda­ööl. Öötunnid ongi need, kui Agni saab internetis istuda ja oma asju korraldada.

Nüüd, kui Agni on tavalise elurütmi juures tagasi ja Austria-muljed on korrastunud, pärisime, kas Eesti koertel on reaalne maailmameistrivõistlused võita.

„Austria võistluste põhjal võin öelda, et esikolmiku tase oli väga kõrge ja neid koeri oleks olnud ­peaaegu võimatu võita. Võit eel­dab ennekõike paremat meeskonnatööd treeningu­tel. Mina treenin tavaliselt metsas ja üksinda. Nii aga ei ole võimalik kõrgeid tulemusi saavutada,” ütles Agni. „Maailmameistriks tuli tänavu Elke Nowakowski oma koeraga Mona von Edertal Saksamaalt. Esikolmikus olidki kõik sakslased, samuti võitis Saksamaa meeskondlikus arvestuses.”

Allikas: Võrumaa Teataja

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.