Willow õpetati lugema
New Yorki loomatreener Lyssa Rosenberg õpetas terjerisegu koer Willowile kuidas lihtsamatele kirjutatud käskudele alluda.

Willow "mängib surnut", kui ta näeb sõna "bang" (pauk), tõstab käpa õhku, kui näeb sõna "wave" (lehvita)  ja hakkab sitsima, kui näeb sõna "sit up" (tõuse üles), kirjutab Ananova.

"Ta on olnud fantastiliselt kiire õppija," ütleb koeratreener Lyssa Rosenberg, kes treenib koeri peamiselt telereklaamide ja fotosessioonide jaoks.
"Willow oskab üle 250 erineva triki ja ma tegin vahepeal sõbrale nalja, et õpetan Willowile, kuidas mulle martiinit valada. Sõlmisin kihlveo sõbraga, väites et õpetan Willowi lugema. Sõber lubas mulle kihlveo võidu puhul kinkida tasuta reisi Mehhikosse," naerab Rosenberg.

"See võttis aega kõigest kuus nädalat, kui Willow õppis sõnu ära tundma ja neile vastavalt reageerima. Ja see pole vaid minu käekiri, mida ta ära tunneb. Mu sõber printis arvutist välja sõnad, mida Willow eelnevalt tundis, ning koer reageeris ka neile.

Mehhiko reisile võtab Lyssa kaasa ka Willowi, kellel on lemmikloomapass ja kes on harjunud regulaarsete lendudega Lyssa abikaasat külastades. Willow oli ka üks tunnistajatest Lyssa Rosenbergi ja tema abikaasa Gareth Howellsi pulmas, mis toimus selle aasta märtsikuus New York City Hallis - tal oli au allkirjastada abielutunnistus, tunnistusel on nüüd Willowi käpajälg.


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 A.V 2011-01-14 01:19
Armas ja tubli kuts;-);-);-);-);-);-);-);-)(L)
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.