Eesti Loomakaitse Seltsi korraldatud internetihääletusel valiti 2014. aasta kõige loomasõbralikumaks avalikku tähelepanu pälvinud teoks MTÜ Jooksev Koer poolt liikumisraskustega koertele tasuta vankrite valmistamine.

Aasta kõige loomavaenulikumaks teoks valiti septembris Harjumaal Rummu külas peremehe poolt oma koerale Pätule kirvega selga löömine.  Napilt teisele kohale jäi Haapsalu linnavalitsuse tegevusetus Haapsalu loomade varjupaiga osas.

MTÜ Jooksev Koer tegevuse hääletasid inimesed Eesti Loomakaitse Seltsi kodulehel möödunud aasta kõige loomasõbralikumaks teoks. MTÜ Jooksev Koer nime alt teeb heategusid Aivo Sihvart ehitades liikumisraskustega koertele „ratastoole", küsimata töö ja materjalide eest tasu. Raami ja kahe rattaga konstruktsioonid lubavad koeral end esikäppadega ringi vedada. Koertele, kelle tagumised jalad vähegi töötavad, teeb mees vankri selliste mõõtudega, et koer saab käppadele veidi koormust ja ei teki ohtu, et looma lihased kärbuksid. Iga kuu jõuab mees aidata keskmiselt 2-3 koera.

Aasta kõige loomavaenulikuma teo hääletamine kulges tasavägiselt. Esikoha pälvis koer Pätule kirvega selga löömine peremehe poolt. Haapsalu linnavalitsuse pikaajaline tegevusetus Haapsalu loomade varjupaiga osas jäi napilt teisele kohale.

10. septembril lõi Harjumaal Rummu külas peremees oma väiksemakasvulisele koerale Pätule kirvega selga, tekitades talle raskeid füüsilisi vigastusi. 4-aastase koera puhul on loomaarsti sõnul lähimal vaatlusel tegemist tõsiselt väärkoheldud loomaga juba varasemast ajast. Kriminaalmenetlus täna veel kestab ja koera löönud peremeest võib ees oodata rahaline karistus või kuni aastane vangistus.

Haapsalu linnavalitsus toetab Haapsalu Loomade varjupaiga tegevust, ehkki mitmed varjupaiga külastajatest, sh murelikud kodanikud, veterinaarid ja loomakaitsjad, on teinud linnavalitsusele korduvalt märkusi varjupaiga ebasoodsate loomade pidamistingimuste ja tauniva käitumise kohta.

„Seekord valisime aasta kõige loomasõbralikumat ja -vaenulikumat tegu varasemast 13 aastast teistmoodi, lastes inimestel hääletamisele omalt poolt kandidaate esitada. Kolme kõige sõbralikumaks ja kolme kõige vaenulikumaks nimetatud teo vahel said inimesed valida terve detsembrikuu vältel," ütles Eesti Loomakaitse Seltsi tegevjuht Henry Vürst ja lisas: „Meil on hea meel näha, et hääletusest osavõtjaid oli tänavu kordades rohkem kui eelnevatel aastatel.

Loodetavasti seavad nii mõnedki inimesed MTÜ Jooksev Koer tegevuse omale eeskujuks ning nii Haapsalu linnavalitsus kui ka Politsei- ja Piirivalveamet leiavad loomasõprade survel motivatsiooni rohkem ka loomateemadega tegeleda."


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.