Jõgeva linna on paigaldatud esimesed kastid koerte väljaheidete kogumiseks. Tuleval aastal kavatsetakse selliste prügikastide arvu veelgi suurendada, kirjutab Vooremaa.

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõšev tõdes, et koerte väljaheidete kogumiseks mõeldud prügikaste paigaldama ajendasid paljude korda ja puhtust armastavate linnakodanike ettepanekud. Linnavalitsuse haljastusspetsialisti Taivo Paeveeri sõnul on praeguseks Tähe tänaval ja KEK-i linnaosa kvartalis kaks ja Piiri pargis üks koerte väljaheidete kogumiseks mõeldud prügikast.

"Arvestades Jõgeva koerte arvu, vajab linn eeldatavasti kuni 15 või 20 vastavat kasti. Prügikastide paigaldamist jätkatakse ka järgmisel aastal. Ühe prügikasti maksumus on ligi 5000 krooni," lisas ta.

"Koerte väljaheidete kogumiseks mõeldud prügikastid koosnevad kahest osast. Üleval on sahtel, kus saab väljaheite koristamiseks kilekoti, alumises osas on väljaheitemahuti. Loodetavasti leiavad prügikastid koeraomanike hulgas aktiivset kasutamist. Nii muutuks maakonnakeskus nägusamaks ja kultuursemaks," rääkis Taivo Paeveer.

"Mõistagi võib vastavatesse prügikastidesse panna ka kasside ja teiste lemmikloomade väljaheiteid," lisas haljastusspetsialist.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.