Küsimus:

Tere!

Pöördun teie poole järgmise murega: mängisime pahaaimamatult 7-kuuse kuldse retriiveri kutsikaga paari päeva vältel taskulambi valguslaiguga. Nüüd tundub, et tulemuseks on see, et koer ajab igal vabal võimalusel enda saba varju ja ka teisi varje taga ega lõpeta enne, kui teda keelata. Varje taga ajades muutub koer ärevaks ja hingeldab ning oleks justkui transiseisundis. Muu mäng, mida koer muidu armastas, ei paku enam huvi.

Võtsime asja käsile ning hakkasime teda varju tagaajamisest eemale meelitama. Oleme pakkunud koerale muid asendustegevusi ning talle palju tähelepanu pööranud. Võrreldes eelneva päevaga on olukord juba silmnähtavalt paranenud. Koeral on väga tugevasti arenenud luureinstinkt ja ta on ennegi nautinud tagaajamismänge.

Kas oskate anda nõu, kas jätkata sellise harjumuse väljajuurimist eelpool kirjeldatud meetodiga või on olemas ka muid abinõusid?

Ette tänades

Susanna

 

Vastus:

Tere. Teie teete kõik õigesti. Aitab tagaajamise keelamine ja keora tähelepanu kõrvale juhtimine. Koer vajab tegevust, eriti aju jaoks - sõnakuulelikus, agility, trikkide õpetamine jne.

Edu teile.

Alla Petrova