Küsimus:

Kas oskate öelda, kust võiks abi saada suure koera dresseerimisel või tema harjutamisel lapsega. Tegu on 10 a. suure koera (mastifi ja hundikoera segu)- krantsiga, kes pole kunagi olnud koos lastega.

Ta on maakodus elav koer, kes on lahti aias ja harjunud kõike, mis liigub jahtima. Suurte inimeste puhul on ta sõbralik, ka võõrastega, kuigi meeldib liialt üles hüpata ja inimesi peaaegu pikali lükata, aga seda pigem mängust või rõõmust tehes.

Lastega pole ta üldse harjunud ja paar korda, kui lapsed on sinna sattunud, oleme koera ketti pannud. Oleme proovinud ka korra lahti lasta, siis ta huvi üles laste vastu ei näita, kuid kui laps tuli juurde, et paitada - äkitselt tegi hammustava liigutuse otse lapse näo ees - ehk siis õnnestus jäi küll ära aga ehmatus oli suur.

Nüüd tuleb majja väike tita ja tahaks midagi ette võtta,et kuidas need kaks isendid omavahel kokku elama panna,  aga hirm on suur ja ilmselt tuleb koer siis ketis hoida või on olemas mingi dressuur sellise juhtumi puhul. Teda ei saa ka väikeloomadega harjutada, kuna linnupojad jms väikeloomad on tema jaoks jahisaak ja need murtakse kohe maha. Majas elab ka teine koer- väike krants, kellega on nad suured sõbrad aga rohkemate elusloomadega ta sõber pole.

Tänades,
Riina

Vastus:

Tere,

Nagu mina sain aru, on teil väga enesekindel eakam koer. Aga peaksite teadma, et kui te panete koera ketti, muutub ta nö ketikoeraks, mis tähendab seda, et ta muutub ka valvavamaks ja "kurjemaks".

Arvan, et parim variant oleks ehitada koerale spetsiaalne aedik, kus teda hoida, kui aeda kasutavad väikesed lapsed, linnupojad jne. Muul, stressivabamal ajal võib koer elada kogu territooriumi osal. Kuna koer pole lastega sõbralik, võib ta tahtmatult ehmatada last nii, et see traumeerib lapse psüühikat koerte osas kogu eluks. Seda ka ilma hammustamata.

Ketis hoidmise variandi puhul Te ei saa välistada, et laps kogemata koera piirdeulatusse ei satu, näiteks kui koer magab vms. Juhul kui koer ehmatusega üles ärkab, on võimalik, et ta tahtmatult ründab last.

Kui aediku ehitamise võimalus puudub, hoidke koera laste külaskäigu ajal kuskil siseruumis.

Koertekoolitaja Alla Petrova