27.augustil leidsid juhuslikud möödakäijad Pärnumaal, Surju vallas, Ilvese külas, Allika talu ja Põlluaasa elamu vahelise Reiu jõge ületava väikese silla külge aheldatud suuremat kasvu koera, kes oli surnud.

Nendel inimestel, kes tunnevad ära pildil oleva koera ja teavad tema omanikke, palub loomakaitse liit ühendust võtta telefonil 50 19 636 või kirjutada e-posti aadressil See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. .

„Surnud koer leiti Põlluaasa elamupoolselt kaldalt ja ta kaelas oli kaelarihm, mille külge oli omakorda kinnitatud metallist kett, millega loom siis silla külge aheldati“, ütles Eestimaa Loomakaitse Liidu juht Heiki Valner ja lisas, et pole kahtlustki, et koer oli spetsiaalselt kõrvalisse kohta hüljatud ja surema jäetud.

„Algselt arvasid kohalikud, et loom suri janusse ja nälga, aga veel hiljuti oli tänu vihmadele koera leidmiskohas veetase palju kõrgem ja sestap ei saa välistada ka uppumissurma.“

Loomakaitse Liit tegi avalduse politseile paragrahvi alusel, mis käsitleb looma julma kohtlemist. Tegemist on tänavu sügisel juba teise hüljatud ja tapetud koeraga, kelle juhuslikud inimesed leidsid.

Mäletatavasti tänavuse sügise esimene ohver, ülespoodud koer, leiti samuti laupäeval, 27 augustil Saaremaalt, Lääne – Saare valla,  Nõmpa küla lähistelt metsatukast. Eestimaa Loomakaitse Liit ootab jätkuvalt informatsiooni ka selle kutsika peremehe kohta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.