Keelates Tapa elanikel anda süüa hulkuvatele kassidele ja koertele, rikkusid Tapa võimud õiguskantsler Indrek Tederi hinnangul inimeste põhiseaduslikke õigusi, vahendab ERR Uudised.


Nimelt võttis Tapa vallavolikogu möödunud aasta 4. detsembril vastu koerte ja kasside pidamise eeskirja, mille kohaselt loeti keelatud tegevuseks nii omanikuta looma toitmine kui tema pidamine üldkasutavates ruumides või maa-alal, kui see on vastuolus selle elamu kodukorraga..

Otsuse õigusliku aluse seadis aga kahtluse alla Eesti Loomakaitse Selts, kes pöördus õiguskantsleri poole avaldusega kontrollida selle vastavust põhiseadusele ja seadustele.

Teder leiab, et eeskirja punkt riivab põhiseadusest tulenevat inimeste üldist vabadusõigust - luba teha ja tegemata jätta seda, mida isik soovib.

«Määrusega võib seadusega kehtestatud põhiõiguste ja vabaduste piiranguid üksnes täpsustada, mitte aga kehtestada seaduses sätestatuga võrreldes täiendavaid piiranguid,» leiab Teder.

Õiguskantsler lisas, et rikutakse ka kohaliku omavalitsuse seadusega antud volitusnorme, kuna kohalikult omavalitsusel on õigus reguleerida vaid koerte ja kasside omamist ning hulkuvate loomade püüdmist, pidamist ja hukkamist puudutavaid küsimusi.

Vaata Tapa valla koerte ja kasside pidamise eeskirja siit.

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 carumusoo 2008-11-17 18:55
Täiesti haige... miks ei võiks hulkuvaid koeri toita ja kasse. mis sellel Indrek Tederi on hea meel kui nad talvel nälhga surevad või ükskõik mis ajal.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.