petab filmi abil postiljone koertega toime tulema
Novembri algul valmis õppefilm kirjakandjatele „Koer – sõber või vaenlane“, kus praktiliste näidete abil juhendatakse, kuidas ohtlikus olukorras koeraga käituda, kirjutab Maaleht.

„Käesoleval aastal on Eesti Postis registreeritud juba üheksa koerte poolt tekitatud kehavigastust. Võrreldes eelmise aastaga on küll koerte poolt põhjustatud traumasid vähem, kuid endiselt on paljud koeraomanikud hooletud ja õnnetusi juhtub," ütles postiteenuste divisjoni juht Jaan Vainult. Näiteks Saaremaal ei ole vähemalt pooleteist aasta jooksul registreeritud ühtki juhtumit, et koerad oleksid kirjakandjaid purenud. Põhiliselt ründavad koerad kirjakandjaid pealinnas ja selle ümbruses ning Pärnus ja Tartus.

Õppefilmi vahendusel näidatakse võtteid, kuidas looma rünnaku puhul tegutseda, et tööülesandeid täitev postitöötaja ohutult posti kätte toimetada saaks.

Filmist on abi ka neile, kes ei tööta kirjakandjatena, kuid soovivad lisateavet koertega toimetulekuks.

Õppefilm valmis koostöös Eesti Saksa Lambakoerte Ühinguga. Film on üleval Eesti Posti kodulehel, samuti jõuab video lähipäevil kõikidesse suurematesse postkontoritesse. Filmi tutvustatakse ka Eesti Post turvakoolituste raames.

Vaata videot!

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #3 renku 2008-11-21 21:24
Asjalik video, kuigi see kükitamise variant ei pruugi toimida. Mõne ründava looma puhul toimib hirmutamine rohkem.
 
 
0 #2 Sigrid 2008-11-20 12:42
Tore, et selline asi postljonide kaitseks välja mõeldi, aga koerad ju ka ei tea, miks see mees v. naine käe minu aeda pistab.
 
 
0 #1 lugeja 2008-11-18 19:25
Väga heal tasemel video, tore ettevõtmine Eesti Posti poolt.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.