Küsimus:

Tere.

Meie koer, isane bullmastiff, 10 aastane.  Ta kardab paaniliselt põranda peal kõndimist, hakkab libisema ja
tagajalad lähevad spagaati. Umbes nagu Lehm libedal jääl.  See mure on kestnud umbes 4 kuud.

Lume ja jää peal kõndimine-jooksmine ei ole mure tema jaoks.  Samas sööma ei julge ta tulla, kui tema tee selleni vaipadega kindlustatud ei ole.

Lisaks..Ta unustab... Oleme kõik kodus, aga tema ootab kedagi värava juures. Kui teda hüüda, ta ei kuule....
Reageerib alles siis, kui teda puudutada... Öösiti ta ulub ja teeb väga kummalisi hääli,  hirmuäratavaid lausa.
Mainiks veel, et kolisime juuni alguses uude majja.
Kas Remis muret on võimalik lahendada, või on lõpp käes?

Vastus:

Mainisite, et kolisite uude majja. Kas vanas kohas ei olnud nii libedad põrandad? Samas ei saa põranadate erinevus nii suur olla, et asi ainult selles oleks. Kas jalgadega pole kunagi varem probleeme olnud?

10. aastasel koeral võib juba üsna tõenäoliselt liigeste artroos olla ja kui ta on paar korda pahasti libisenud ja endale haiget teinud, siis on selge, et ta kardab ja üritab selle situatsiooni kordumist vältida. Õues on tal tuttavam olukord ja libisemist ta ei karda.

Loomaarstilt võiks saada liigeseid tugevdavaid toidulisandeid ja vajadusel valuvaigisteid. Uskumatult paljud kannatavad liigesevalude käes, ilma, et omanik sellest aru saaks, sest nad ju ei nuta ega kaeba.

Muud probleemid. 10 aastane koer on nagu 70.ne aastane vanainimene ja nii mõnelgi on selles vanused sellised ealised muutused nagu kurtus ja mäluhäired. Kurtuse vastu ei saa küll midagi teha, aga aju vananemise vastu on viimasel ajal turule tulnud mitmeid häid preparaate nagu näiteks Hills´i b/d toit või Senilife tabletid. Küsige oma loomaarstilt ja laske koera liigesed ka üle vaadata.

Uude majja kolimine võib koeral stressi tekitada, eriti vanal veidike seniilsel koeral, kes uute olukordadega enam nii hästi ei kohane, kui noor. Abi võib-olla ka stressivastastest preparaatidest (DAP)

P.S. Mõnikord võib libadate põrandate kartuse taga olla nii lihtlabane põhjus nagu liiga pikad küüned.

dr. Tiina Toomet


Tagasi